7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 43 (951) від 8 листопада 2012


Це — не лише духовна святиня, але й історико-архітектурна пам’ятка національного значення.

Храм будувався і отримав свій теперішній вигляд у XV—XVІІІ століттях. Церква тричі горіла, і відбудовували її щоразу з деякими змінами як зовні, так і в інтер’єрі.

 Церковне братство своїм коштом спорудило в 1642 році храмовий іконостас, який проіснував до 1932 року, поки його не замінили на новий.

У неділю, 4 листопада, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин з архіпастирським візитом відвідав парафію св. Василія Великого с. Якубів Долинського деканату.

Зі словом привітання Преосвященного Владику процесійно зустріли отець парох Сільвер-Степан Витвицький, місцеві діти, дорослі та гості свята. Владика Володимир подякував за привітання і висловив радість з даного свята. Опісля Митрополит освятив ікони та розпис храму, відслужив Архієрейську Літургію.

„НОВА ЗОРЯ” НА 2013 РІК

Дорогі у Христі Брати і Сестри, Всечесні Духовні Отці!

 

Стоїмо на порозі 2013 року Божого, що його Вселенська Католицька Церква і наша Українська Греко-Католицька Церква проголосили Роком Віри. У цей рік також будемо відзначати 1025-річчя Хрещення Руси-України. Водночас будемо втілювати у життя настанови Пастирського листа Глави УГКЦ „Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”.

У п’ятницю, 2 листопада, у приміщенні конференц-залу готелю «Станіславів» відбулася презентація відеокліпу Заслуженої артистки України Ірини Лончиної на її авторську пісню «Мати-емігрантка». Історія виникнення цієї пісні пов’язана з концертами в Італії для українських громад наших заробітчан.

Шановна редакціє, прошу опублікувати мої міркування, бо надіюсь, що це буде на користь вкрай знедоленому українському люду, котрий уже майже втратив надію на кращу долю наступних поколінь.

Закінчились вибори. Вони були цікаві тим, що дуже вже багато об’явилося благодійників, жертвуючи гроші на церкви, установи. На мою думку, церкви повинні будувати громади, на установи повинні йти гроші з бюджету, а от бідним людям, зокрема, котрі тяжко хворі, в першу чергу повинні допомогти благодійники. І не перед виборами, а завжди. Менше себе рекламувати, а більше творити справи. Отже, треба будувати таку державу, щоб люди не чекали адресної допомоги, а на своїй, Богом даній землі, були господарями, зміцнювали країну і були впевнені, що матимуть такий статок, що в тяжку годину не треба йти з простягнутою рукою, бо в них є країна – надійна опора всього народу.

Українська нація опинилася в зоні великого ризику і знаходиться на грані зникнення. І найбільша небезпека не так через економічну чи політичну кризу, як через глибоку духовну кризу цілого суспільства.

Молодь надзвичайно чутлива до всіх процесів, які відбуваються в суспільстві, і тому саме вона завжди була тим «лакмусовим папірцем» на визначення правдивих цінностей. Зовсім не дивно, що українські молоді хлопці і дівчата опинилися на першому місці у європейському рейтингу дитячого алкоголізму. Але в чому винна молодь, що вона не має здорових, зрілих та автентичних зразків того, як потрібно в житті?

Освятили храм у Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ

4 листопада у с.Камінне Тисменичанського деканату відбулося освячення новозбудованого храму Пресвятого Серця Христового. Преосвященний Кир Миколай Сімкайло, Єпарх Коломийсько-Чернівецький, освятив святиню в присутності 22 священиків, пароха о. Володимира Найди та великого числа вірних.

З нагоди 400-ліття заснування монашого чину св. Василія Великого та 130-ліття Добромильської реформи ЧСВВ у неділю, 18 листопада, тут відбудуться урочистості за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука. Початок Архієрейської Святої Літургії об 11-й год. По закінченні відбудеться освячення ювілейного хреста.

Бажаючим поїхати на прощу з Івано-Франківська зголошуватися в монастир Царя Христа, що по вул. Незалежності, 181.

Про унійну діяльність слуги Божого Митрополита

Андрея Шептицького (1865–1944)

 

(Закінчення. Початок у числі 40, 42).

 

У питанні об'єднання російської Церкви з Апостольським Престолом Шептицький мав багато однодумців серед російської інтелігенції. Так, навесні 1921 р. в Каннах відбулася спільна нарада представників російської аристократії, Апостольського Престолу, греко-католицького духовенства та українських дипломатичних кіл. У зустрічі взяли участь митрополит Шептицький, граф Михайло Тишкевич та його син о. Станіслав Тишкевич, Микола Василько, з російського боку – великий князь Кирило Володимирович Романов, князі Петро Волконський, Д. Гагарін, Демидов, графиня О. Уварова. Інтереси Римської курії репрезентували кардинали Еудженіо Пачеллі та Гульєльмо ван Россум.

РОЗДІЛ 1

Обставини та соціокультурні наслідки скасування Греко-Уніатської Церкви в Російській імперії впродовж

кінця XVIII–ХІХ ст. як об'єкт історико-релігієзнавчих студій