7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 36 (1088) від 8 жовтня 2015


У переддень урочистості Різдва Пресв. Богородиці в Молодіжному християнському центрі св. Дон Боска, який діє при парафії Христа-Чоловіколюбця і. Блаж. Муч. Григорія Хомишина, Симеона Лукача та Івана Слезюка м. Івано-Франківська, розпочалися заняття в недільній школі.

Після Літургії діти під орудою катехитки п. Вікторії та о. сотрудника Василя Слободи поставили сценку із життя та душпастирської діяльності покровителя молоді св. Дон Боска, 200-річчя з часу народження якого відзначає вся Католицька Церква.

Напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці, 20 вересня, у с. Помонята Черченського деканату відбулося вшанування 150-ї річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Учасники святкування мали можливість послухати розповіді та переглянути відео про життя й діяльність Митрополита. Біля парафіяльного храму посадили дерево (дуб) на знак пам’яті для майбутніх поколінь.

У вівторок, 15 вересня, в м. Івано-Франківську відбувся “Духовний майдан”. Після тримісячної перерви, організатори заходу ГО “Громадсько-християнський рух “Клич”, спільнота «Милосердя» та ГО «УМХ»  знову вирішили відновити цей захід. Тепер він відбуватиметься з 15 вересня по 3 листопада щовівторка о 18-ій год. на Вічевому майдані.

Йдуть і йдуть сім’ями, родинами з малими дітьми. Чому так чисельно йдуть люди? А тому, що цей день, 21 вересня, по-особливому урочистий – це храмове свято в церкві Різдва Пресвятої Богородиці с. Дубівці Галицького деканату, і тут перебувають мощі святих Бенедикта та Боніфатія, котрі привіз наш парох о. Володимир Шпирка.

У храмі панує спокій. Кожен молиться і з нетерпінням чекає початку Святої Літургії, котра наповнює нас Божою ласкою і Божим благословенням. Перед початком Служби Божої священики звершили чин водосвяття і окропили вірних свяченою водою. Службу Божу очолив гість парафії о. Василь Духович у співслужінні з о. Михайлом Трощуком та о. Дмитром Кубацьким, а сповідали отці Михайло Нейлюк, Михайло Яблонь та наш парох. Змістовну проповідь виголосив о. Михайло Трощук, вихідець із нашого села.

Для історико-просвітницького товариства “Меморіал” і для мене, як судово-медичного експерта, виявлені масові поховання в Єзуполі стали черговими 75-ми розкопками жертв тоталітарної системи. В цьому селищі це вже друга така трагічна знахідка. А першу виявили ще 1990 року: в спільній могилі покоїлися 46 останків жертв закатованих, які загинули за свої почуття національної гідності, ходити до церкви і розмовляти рідною мовою. З кожною такою сумною акцією наша українська земля стає ближчою до Всевишнього на висоту однієї могили.

На початку квітня 2011 року, під час робіт по благоустрою території Єзупільської лікарні, на пагорбі біля гаражів знову були виявлені людські останки жертв районного відділу і тюрми НКВС, які знаходились у цих приміщеннях з 1944 по 1957 роки. До 1939 року тут був римо-католицький костел і монастир. 

Привіт, друже Романе!

Я знаю, ти вибрав нелегкий шлях – шлях борця, патріота-українця.

Я знаю, ти покинув рідну домівку, кохану дружину та маленьку донечку, але не просто так, а заради їхнього майбутнього, заради майбутнього їх усіх. Я – щаслива, бо знаю тебе, знаю довгих тридцять років.

Тебе я, Господи, благаю,

Щоб силу дав захисникам,

Які від тих обороняють,

Котрі війну принесли нам.

 

Від всіх, гартованих війною,

Ворожі кулі відверни,

Щоб поверталися Герої

Лиш переможцями з війни.

 

Всіх тих, народжених Майданом,

Всесильний Боже, захисти,

І відчайдушність, Небом дану,

Допоможи оберегти.

 

Героїв душі, Боже милий,

В Небеснім царстві посели,

Візьми на ангельські їх крила,

Щоб там блаженство віднайшли.

 

Тебе я, Господи, благаю:

Від нечисті об\ ережи,

Поглянь, як мій народ страждає,

Перемогти допоможи.

Богдан СІМКІВ.

м. Калуш.

 

і зігріває душіЩороку, восени,  на початку навчання, викладачі фізико-технічного ліцею при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу  здійснюють паломництво до святих місць України. В цьому році, пам’ятаючи, що 2015 рік – Рік Митрополита Андрея Шептицького, ми побували в селі Прилбичі, яке є родинним місцем Шептицьких, та Хресну Дорогу на Страдецькій Горі.

У Прилбичах перед нашими очима постав величний сучасний храм цікавої архітектури. Перед храмом, на подвір’ї, височів пам’ятник Праведному Митрополитові Андрею та Блаженному Климентію Шептицьким, який відкритий 29 липня 2011 року.

«Нова Зоря» уже повідомляла, що у неділю, 27 вересня, в свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього, у Калуші урочисто відзначено 150-літній ювілей з дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Святкова програма розпочалася Архієрейською Божественною Літургією, яку в супроводі священиків Калуського деканату відслужив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Йосафат Мощич. Молитовним співом богослужіння супроводжував камерний хор «Тавор» (диригент Оксана Демків).