7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 19 (895) від 8 вересня 2011


Влучно сказала геніальна Ліна Костенко: „Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”.

До 200-річчя з дня народження о. Маркіяна Шашкевича

Усе, що є чесним, те ніколи не проминає. Воно надійне і безпечне. У честі відсутній страх. Бо де є страх – там неволя. Бути людиною честі в усі часи було справою нелегкою, а тому сповідували її колись і сповідують сьогодні люди, які дотримуються чеснот не з примусу, оскільки все, що є для них справою честі, не робиться ними проти власної волі. Справою людської честі є не тільки сповидність дії у цій чи іншій царині діяльности, але це є перш за все чітка позиція недекларативного характеру, що ніколи не видозмінюється, але удосконалюється у стійкості власного духу.

"Світ врятують не високі технології, а Божа любов. Не піддаваймось спокусі залишити збоку Бога та Церкву"

(Папа Венедикт ХVI)

18 вересня, у неділю, відбудеться перша Єпархіальна проща до Чудотворної ікони Матері Божої Гошівської, що прославилася у монастирі св. Переображення оо. Василіян на Ясній Горі в Гошеві.

З 5 по 14 серпня тривала VI Міжнародна піша проща родин мігрантів та всіх охочих із Самбора до Зарваниці, яку зорганізував Пасторально-місійний відділ УГКЦ у співпраці з БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ» та спільнотою колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська…

Коли у нас біда, ми настільки не знаємо, як себе далі поводити, що хапаємось за «тоненьку ниточку». Завжди тією «тоненькою ниточкою» є сила Божа. Ми не цінуємо нічого, відкидаємо усе на початку і думаємо, що настільки сильні, що можемо самі все перебороти чи вирішити. Коли людина відчуває свою незалежність, то часто так складається, що та проблема, від якої залежимо, б’є нас – і тоді ми звертаємося до Бога. А Бог творить чуда. Він любить нас усіх і через ті, можливо, проблеми до нас промовляє. Ісус зцілював не здорових і гарних, а зцілював калік. Наші проблеми – це наше каліцтво. Ми не вміємо з ними боротися. Але через це каліцтво ми оздоровлюємося.

Нелегко писати про визначну людину, бо закрадається сумнів: чи зумієш відміряти їй належне? Саме такі почуття опановують мене, коли згадую розповіді мого вуйка Михайла Дерев’янка про о. Миколу Вонсуля. Його авторитет для жителів селища Солотвин був незаперечний. Він уважно ставився до кожної людини у своїй парафії та завжди був готовий помогти добрим словом, порадою, розрадою в горі. Не пройшов ніколи попри гурт людей, чи то старших, чи молоді, або навіть дітей, щоб не привітатися, не заговорити, не сказати кілька слів, над якими варто задуматися. Не минуло багато часу, як він навів порядок не лише в церкві, а й у громадському житті міста.

У Дні Незалежності

Двадцять третього серпня Україна відзначала День Прапора. У це свято Єпископ Володимир на Вічевому майдані міста освятив нове полотно Прапора України. Під час урочистої частини освячення були присутні представники всіх християнських конфесій міста та місцевої влади. Піднявши прапор, святкова колона вирушила на вулицю Шевченка, де на одному з фасадів будинку Владика освятив пам’ятний знак керівнику рефентури пропаганди карпатського крайового проводу ОУН Михайлу Дяченку (Марко Боєслав).

День за днем проходить життя, залишаючи у серці сліди перемог і нездійсненних мрій. Інколи життєва стежина легка, а є дні, наповнені тяжкою працею і терпінням. Незважаючи на великі зусилля та страждання, різні перешкоди не дають довести до щасливого кінця почату справу…

Тема серпневого екуменічного Молебню до Пресвятої Богородиці — «Місія Церкви як переображаючої сили суспільства в розбудові незалежної держави» — була вибрана в зв’язку з наближенням празника світлого Господнього Переображення та свята Незалежності України. Молебень традиційно пройшов за участю отців та мирян УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП на майдані Андрея Шептицького.

Кожна людина знає, що таке милосердя, що будь-яке слово може підбадьорити людей, що ми можемо поділитися одягом і своєю їжею.

Ця цитата зі Святого Письма (Лк. 11. 1) стала гаслом цьогорічної Молодіжної пішої прощі до Гошева, яка тривала з 25 по 28 серпня під проводом оо. Василіян.

23 липня 2011 року Радіо Ватикану повідомило про те, що ієромонах Дмитро Григорак ЧСВВ, Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії згідно з вибором Синоду Єпископів УГКЦ призначений Єпархом Бучацьким. Це рішення підтвердив Папа Венедикт XVI, давши свою згоду на канонічний вибір Синоду.