7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 29 (986) від 8 серпня 2013


Дорогі Брати і Сестри

в Україні і цілому світі!

Тут, на святих київських горах, на берегах древнього Дніпра-Славутича, по-особливому відчутна глибина української душі і ширина українського світу.  Тут з нагоди святкування Хрещення Руси-України засяє ще один світильник віри князя Володимира.

Христос навчає: «Я є Світло Світу. Хто йде за мною, той не блукає у темряві, але має світло життя».

„Уповні здоровою може бути тільки віруюча людина, яка носить у собі джерело свого здоров’я: Отця, і Сина і Святого Духа. Вповні здоровим може бути суспільство лише тоді, коли воно живе відповідно до законів Духа, коли його основу складають віруючі люди”, -  ці слова, мовлені Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом у проповіді після Євангелія, якнайкраще розкрили завдання і Всеукраїнської Прощі до Крилоса, приуроченій 1025-му Ювілею Хрещення Руси-України та 2013-му Року Віри, яка відбувалася 3-4 серпня у княжому Галичі-Крилосі.

 

Розпочалася проща у навечір’я суботи прибуттям кількатисячного пішого молодіжного паломництва, яке вирушило від Архікатедрального Собору св. Воскресіння м. Івано-Франківська. Юнаки і дівчата взяли участь у насиченій молитовній програмі, концерті християнської пісні і музики, які завершилися цілонічними духовними чуваннями. У неділю, 4 серпня, від самого досвітку численні прочани безперервними живими ланцюжками стікалися до стіп чудотворного образу Матері Божої, що у церкві Успення на Крилоській горі, взявши участь у відправі Утрені та водосвятті біля княжої криниці. Місце Архієрейського Богослужіння приємно вразило якісними змінами: оновлений престіл, замощені камінням доріжки для прочан, кілька добротно огороджених зручних секторів, місця для сидіння, спеціальні острівці для авто швидкої допомоги, підведений водогін. Ці, на перший погляд, незначні організаційні моменти, виявились дуже зручними і своєчасними, що особливо сприяло спокійній соборній молитві, котра цьогоріч, за свідченнями оргкомітету прощі, об’єднала майже 20 тисяч паломників.

„Пречиста Діва Марія кличе нас,

щоб ми були послушні Богові”

5 серпня, вже четвертий рік поспіль, відбулося велелюдне памництво до чудотворної ікони Матері Божої, що прославилася на Ясній горі в Гошеві. Цього дня, одночасно в усіх марійських святинях світу, які духовно споріднені з папським Собором Санта Марія Маджоре, відбулася традиційна євхаристійна молитва і жертва. Прощу до Гошівського монастиря св. Переображення оо. Василіян цьогоріч очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Гошів – особливе місце на духовній мапі України.  Вже майже триста років, відколи тут прославився численними чудами оздоровлення і навернення до віри образ Матері Божої, сюди не припиняється паломництво численних прочан з усієї Галичини. Заступництво Матінки Божої на Ясній Горі настільки могутнє, що побожний люд благоговійно величає Її „Царицею Карпатського Краю”. Цей нестримний потік не зміг зупинити навіть диявольський комуністичний режим: Гошівська святиня стала неприступною духовною твердинею католицької віри, символом незнищенності Української Греко-Католицької Церкви. Такою вона залишається донині, запрошуючи до молитви щораз нових прочан, славлячи Бога і Пресвяту Богородицю, оновлюючись і розбудовуючись завдяки щедрим пожертвам під духовним проводом невтомних і ревних у служінні Богові й України отців Василіян.

 

4 серпня 2013 року Преосвященний владика Венедикт, Єпископ-помічник Львівський, взяв участь у молитовному вшануванні пам’яті о. Маркіяна Шашкевича на Білій горі, що в с. Підлисся на Золочівщині.

Єпископ очолив Архієрейську Божественну Літургію та виголосив проповідь.

«Життя о. Маркіяна Шашкевича – це сходження на Голготу. Просте, звичайне життя, наповнене різного роду терпінь», – сказав владика Венедикт. – Він не мав ні влади, ні економічних впливів, але зробив велике. Господь дав, що через особу о. Маркіяна пробудилась свідомість народу».

„...В „Шематизмі” Галицько-Львівської архієпархії за 1908 рік записано: „Церква Різдва Христового. Перевезена з Василіянського монастиря з-під Рожнятова в 1786 році (тепер: урочище Підмонастир). За народними переказами, один мудрий мешканець села підійшов до пана і попросив передати церкву в Берлоги, бо їх стара церква згоріла. Пан відповів: „Якщо за одну ніч заберете, то церква буде ваша, а якщо ні, то церкви вам не бачити!” Жителі села разом із селянами навколишніх сіл (Довгої, Каменя, Сваричева) розібрали церкву і перевезли до села Берлоги на возах, запряжених волами. Святиня отримала назву Різдва Пресвятої Богородиці, бо освячували її якраз на це свято. Багато лихоліть, перемін припали на майже чотиривікову історію дерев’яної церкви.

Ікона Матері Божої з маленьким Ісусиком цієї церкви має свою особливу історію.

Через газету «Нова Зоря» хочу висловити щиру подяку Господу Богу, Матері Божій, св. Йосафату, св. Ап. Юді-Тадею, о. Піо, Архистратигу Михаїлу, Йосафату Кунцевичу, Івану-Павлу ІІ, всім Небесним Силам, терплячим душам у чистилищі, а також кожному, хто молився за моє здоров’я. Дякую також монахиням, о. Миколі, о. Івану, о. Роману Терлецькому, о. Олегу та іншим.

Майже півроку я чекав на результати своїх аналізів досить серйозної хвороби. На щастя, тридцятого листопада (до речі, у переддень моїх іменин) я дізнався про відсутність хвороби, якщо сказати точніше, то аналізи виявили, що я цю хворобу переніс раніше, а зараз уже все добре.

Широкоплинний Дністер розділяє наше село Петрів та поселення Возилів Бучацького району Тернопілля. Природа тут милує око у будь-яку пору, та особливо навесні і влітку. Всі, хто сюди приїжджає, неодмінно відвідує новозбудований храм Успіння Пресвятої Богородиці,

що велично сяє куполами

в самому центрі села.

Настоятелем тут є о. Іван Федорчук, який своєю ревною працею провадить живу парафію дорогою до Бога. Ось і нещодавно з його ініціативи відбулось свято, приурочене 1025-річчю хрещення України-Руси. Воно розпочалося годиною духовності у сільській бібліотеці (зав. Руслана Васкул). Надзвичайно тепла та піднесена атмосфера панувала у стінах цієї світлиці. Стіни прикрашені українськими рушниками роботи сільських умільців, а в центрі – ікона Божої Матері, яка благословляла всіх добром і любов’ю. У куточку привертала увагу виставка літератури, присвячена річниці хрещення.

ПИТАННЯ: Влітку мені часто доводиться виїжджати кудись на вихідні, не маючи можливості брати участь у Святій Літургії. Чи є це тяжким гріхом?

 

ВІДПОВІДЬ: Припис брати участь у Службі Божі у недільні та святкові дні є строгим, тобто його невиконання – тяжкий гріх. Щоб мати можливість надалі приступати до Святого Причастя, необхідно піти до сповіді і цей гріх визнати.

Із 22 по 28 липня при церкві Успіння Пресвятої Богородиці с. Березівка Лисецького деканату проходили „Веселі канікули з Богом”. Діти різного віку з великою радістю та натхненням брали участь в усіх заходах християнського табору.

На свято Володимира Великого у церкві Івана Христителя с. Перерісль Надвірнянського району відбулась подія, що стала великим християнським свідченням та євангелізацією для місцевої  громади і усіх присутніх. Володимир та Вікторія, що вступили в стан подружжя, в особливий спосіб наголосили на правдивих цінностях цієї Святої Тайни.

Передував цій події чин заручин, що відбувся півроку тому. Опісля молоді люди пройшли тривалу передподружню катехизацію, яку проводили місцевий парох о. Василь Панівник і с. Любомира Надич СНДМ з м. Надвірна.

Будучи учасниками молодіжної християнської спільноти і апостолами християнського світогляду, вони вирішили відсвяткувати своє весілля без алкоголю, маючи свідомість, що алкоголь є причиною 33% смертей серед молоді України.

Молитва


Смерком, як сяють зорі в небі,

Звертаюсь, Господи, до Тебе.

І прошу, Боже, я Тебе:

«Хай світ увесь щасливим буде,

Хай будуть радісними люди,

А зло не буде мати місця в світі,

Та квітнуть веселкові квіти.