7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

На Зелену неділю група парафіян села Сілець Єзупільського деканату разом із своїм парохом о. Василем Смицнюком відвідала селище Печеніжин на Коломийщині і помолилась на могилі о. Лева Левицького, який захоронений біля церкви св. Димитрія.

Отець Л. Левицький – батько о. Костянтина Левицького, який жив і працював у нашому селі, про якого люди пам’ятають і досі, як про великого «мужа молитви» та ревного душпастиря. Ініціатором поїздки став уродженець Сільця, меценат, жертводавець та практикуючий християнин Богдан Бойчук.

Про отця Лева Левицького відомо небагато. Народився 21 травня 1863 року в родині священика Йосифа та Теофілії Левицьких у селі Горигляди (колишнього Тлумацького, а тепер Коропецького деканату). Перед закінченням Духовної семінарії одружився з Теодорою Макаревич – дочкою пароха с. Сваричів о. Івана Макаревича (1832 – 1908). Сталося це взимку 1892 року, про що ми знайшли повідомлення у львівській газеті «Діло». А через рік у квітні саме у цьому селі у молодого подружжя народився найстарший син, якого назвали Костянтином.

Отець Л. Левицький за своє життя працював у с. Комарові Єзупільського деканату, пізніше – у Медусі та Межигірцях, недалеко Галича, а відтак – у Фитькові та Зеленій на Надвірнянщині. У 1920 році Консисторія переводить його у с. Печеніжин Пістинського деканату. Через три роки він став деканом цього деканату і виконував свої обов’язки його провідника аж до смерті. Помер о. Л. Левицький 18 лютого 1929 року. Сім років (з 1920 по 1927 рр.) працював у Печеніжині як сотрудник син Лева о. Костянтин Левицький.

На могилі о. Лева Левицького була відправлена панахида. Потім до присутніх звернулася із словами вдячності родичка священика п. Олександра Турянська та п. Богдан Бойчук. І хоч церква, біля якої похований священик, належить зараз православній громаді Київського патріархату, місцевий парох з розумінням поставився до приїзду греко-католиків.

 Іван ДРАБЧУК.

с. Сілець Єзупільського деканату.