7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 11 (919) від 8 березня 2012

9 березня минає 198 років від народження Генія України Тараса Шевченка 

Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для Росії зробив більше, ніж десять переможних армій.

Ой гончарів – село моє,

Завжди зі мною Ти.

Сюди ходили в школу ми,

Тут вчилися й росли.

Нам, Гончарів, красу твою

Ніколи не забуть

І ту доріжку в перший клас,

Що вивела нас в путь!

До 60-річчя загибелі референта пропаганди ОУН «Гомона»

 Нація, яка має своїх національних героїв, ніколи не загине. Українська нація породила сотні тисяч героїв, котрі боролися і віддавали своє життя за Незалежність Української держави. Одним із таких героїв був Михайло Дяченко («Гомін», «Марко Боєслав»). Він народився 1910 року в с. Боднарів Калуського району. Михайло Дяченко ще перед війною, навчаючись в Львівському унверситеті, вступає в ОУН. У 1941 році одружився з Марією Савчук, у 1924 році у них народжується син Святослав. У 1944 році Михайло йде у підпілля. «Гомін» спочатку був референтом пропаганди ОУН Станіславської округи, а потім – Крайового проводу ОУН Карпатського Краю та членом Української Головної Визвольної Ради (УГВР). Також він ще був підпільним поетом, редактором журналу «Чорний ліс», – під своїми творами ставив псевдонім «Марко Боєслав». Його патріотичні вірші та поеми будили свідомість народу та закликали до боротьби:

У час Великого Посту здаємо іспит на нашу зрілість, витривання, шукаємо розради у навичерпному джерелі  Божого милосердя. Хочу застерегти довірливих, хитких у вірі, хворих тілесно від того, що я пережила, втративши сім'ю, дітей, здоров'я через втручання темних сил, яким я довірилась, у родове дерево. Тож такі практики, як "рейки", гербалайф та інші гріховною плямою лягли на моє подальше життя, заступивши Божу ласку.

Величне дійство відбулося минулої неділі, 4 березня, в с. Цуцилів Тисменичанського деканату Коломийсько-Чернівецької Єпархії – театралізована Хресна Дорога. Її підготувала і провела спільнота українських студентів-католиків "Обнова", що діє при церкві Царя Христа м. Івано-Франківська, спільно із семінаристами Івано-Франківських Духовної Семінарії і Теологічної Академії, які також належать до цієї спільноти.

Вервиця є моєю найулюбленішою молитвою (Папа Іван Павло ІІ)

1 березня в рамках Тижня Віднови Духа на базі монастиря Царя Христа провінції отців василіян відбувся семінар учителів християнської етики «Світло Вервиці».


Священик-василіянин ієромонах Іван Майкович стверджує, що УГКЦ має більше підстав для приватизації Почаївської лаври, ніж УПЦ МП


Греко-католицькі монахи Чину святого Василія Великого висловлюють невдоволення з приводу можливої приватизації Почаївської лаври Московською Патріархією. Зареєстрований у парламенті законопроект №9690 депутата-регіонала Василя Горбаля, який по суті передбачає передачу УПЦ (МП) таких святинь як Києво-Печерська та Почаївська лаври, вони називають провокативним. Бо, як стверджують монахи-василіяни, у них є набагато більше підстав претендувати на ту ж Почаївську лавру, аніж у православних ченців з Московського Патріархату.

(Наслідуючи Т. Г. Шевченка) 

Садок вишневий коло хати,

Вечірня зіронька пливе,

Барвінок в’юниться хрещатий,

Спів соловейко подає.

Вашій увазі пропонується унікальна книга Єпископа Григорія Хомишина „Українська проблема” (ф. А-5, – 112 с. - 25 грн.).

Книга під такою назвою побачила світ у видавництві „Нова Зоря”. Монографія п. Наталії Концур-Карабінович присвячена важливій проблемі стосунків між Українською Греко-Католицькою Церквою і радянським комуністичним режимом після включення західноукраїнських земель до складу Радянського Союзу.