7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 28 (1033) від 7 серпня 2014


Тільки там, де є Бог, - панує добробут. Він є той, що дає хліб серед пустелі, життя — серед смерті, надію — серед відчаю. На цьому наголосив під час проповіді на Архієрейській Божественній Літургії Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, 3 серпня 2014 року, в с. Крилос (Давній Галич), що на Івано-Франківщині.

Розпочалася Всеукраїнська Патріярша проща 2 серпня вранці благословенням прочан в Архікатедральному соборі св. Воскресіння м.  Івано-Франківська. Після Літургії напутнє слово до паломників виголосив Преосв. Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Львівський.
Того ж дня увечері у супроповоді чудового співу семінарійного хору, за присутності численного духовенства в катедрі відбувся чин архієрейського наречення єпископа-номінанта Йосафата Мощича та велика вечірня.

Уся свідома Україна вже давно активно молиться, ще розпочинаючи з Майдану. З київського, з обласних і до сільських лунала молитва. Священики різних конфесій спільно з віруючими посилали свій голос до неба, до Бога.
І нині українці моляться по церквах та вдома за мир в Україні.

Програма паломництва цього разу розпочнеться з відкриття у крипті собору виставки, присвяченій 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля. Крім цього, першого дня прощі в залі під храмом транслюватимуть документальні фільми про життя УГКЦ. Продовжиться перший день паломництва фестивалем хорів, який стосуватиметься тематики поезії Кобзаря (сцена на території собору). Наприкінці - Вечірня, Утреня і Панахида за загиблими на Майдані та Сході України. Вечір продовжиться духовно-мистецькою програмою та нічними чуваннями.

5 серпня відбулася вже традиційна проща до Чудотворної ікони Матері Божої, яка прославилася в Гошеві.

Відбулася вона у цей день вже п’ятий рік поспіль на відзначення першого чуда, яке сталося після молитви перед нею майже 300 років тому, як рівно ж на знак духовної єдності з папською базилікою св. Марії Маджоре в Римі, храмовий празник у якій також вже півтора тисячоліття відбувається 5 серпня.

28 липня – це день святого рівноапостольного Володимира, день, в який наша Церква згадує історичну подію Хрещення Руси-України. В нашій парафії цей день пройшов дуже урочисто.

Літургію очолив о. Фернандо Браво, ВС, а проповідь виголосив о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії. У своїй промові о. Йосафат сказав: «Сьогодні ми прийшли до храму і маємо на це три важливі причини: сьогодні день народження у Бозі нашої Батьківщини, сьогодні день Хрещення України. Тому ми дякуємо Богові за цей дар. Хочемо пригадати сьогодні священиків, які нас хрестили, і нагадати собі про обов’язки хресних батьків, якщо ми ними є». Проповідник закликав всіх запитати себе, чи я знаю ім’я священика, який нас хрестив.

Драматичні події останніх днів на Сході, зокрема – в Донецьку і Луганську, призвели до межі катастрофи і загрози знищення не тільки життя сотень тисяч людей, але й також парафії та структури УГКЦ. Як повідомили редакцію «Нової Зорі» священики з Донецька і Луганська (їхніх імен з відомих причин не називаємо), управління Донецького екзархату, храми та парафіяльні канцелярії захоплені та пограбовані терористами, автомашини викрадені, Владика Степан Меньок та священики перебувають у «чорному» списку особливо розшукуваних «агентів» Ватикану, Євросоюзу і США, який склало т. зв. « КГБ ДНР». Існує реальна загроза викрадення, катувань і фізичного знищення нашого духовенства та активних вірних. У зв’язку з цим духовна опіка над нашими вірними у Донецьку і Луганську тимчасово призупинена.
Звертаємося до усіх наших читачів – духовенства  і вірних – з гарячим проханням про посилені молитви за мир в Україні, за збереження життя і здоров’я наших священиків і вірних на Донбасі, за якими люто полюють криваві терористи з т. зв. «руской православной армії», котра є бойовим авангардом «руского міра» і патріярхії РПЦ.
Пресвята Богородице, спаси нас і Україну від московитської «православної» орди!