7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 23 (931) від 7 червня 2012


Реалізація російської імперської доктрини „руского міра” перейшла у практичну площину. Сталося це 5 червня з моментом прийняття Верховною РадоюУкраїни у першому читанні законопроекту №9073 «Про засади державної мовної політики» за авторством нардепів-регіоналів С. Ківалова та В. Колесніченка. Згідно з цим документом, російська мова буде офіційно визнана регіональною (читай – панівною в усіх сферах) у 13 областях України. А що буде з мовою українською – здогадатися не важко: вона просто зникне з ужитку.

 Прийняття цього закону – це складова стратегії нинішньої влади, яка панує в Україні. Кінцева мета цієї стратегії – знищення української духовності і незалежності. Світова історія свідчить, що всі імперії, тобто окупаційні тоталітарні режими, для того, щоб заволодіти і поглинути інші народи, докладали найбільших зусиль, щоб убити мову і релігію цих підневільних народів. Теперішній владний режим в Україні прийняттям згаданого вище закону підтверджує, що він є слухняним сателітом, запопадливим васалом Російської неоімперії. Усунувши зі вжитку українську мову, цей режим перейде до ліквідації українських церков, передусім – УГКЦ. Саме така логіка наступних етапів нищення України випливає з того, що режимом повністю ігнорується суспільно-громадська думка, позиція релігійних організацій. Так, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій напередодні голосування закликала народних депутатів не вносити на розгляд парламенту проектів законів, «які шкодять нормальному конституційному функціонуванню української мови».

Теперішня влада, що стоїть на чолі  держави, це ніщо інше як „відрижка комуністичної доби”, що всіма способами придушує майже кожного українця. Отож, саме зараз, коли Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект по засади державної мовної політики, маємо визначитись, чи готові ми до боротьби, а відповідно — до існування.

Прикро, соромно і страшно, що близько п’яти мільйонів українців називають себе власне українцями, але рідною мовою вважають російську, а це 14% населення України. Хай це буде на їхній совісті. У Святому Письмі виписано три найстрашніші речі у стосунках між людьми та взаєминах у середині нації. Зрада – це Юда, зневіра – це Тома невірний, і братовбивство – це Каїн. Будь-який із цих трьох гріхів неминуче призведе до загибелі. Тому, коли над нами нависає загроза, ми не маємо соромитися оборонятися, демонструвати свою силу, бо мова належить до того пріоритету, що робить нас державними людьми. А ще, що особливо важливо — вільними.

4 червня Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин з пастирським візитом відвідав парафію Пресвятої Трійці с. Клузів Лисецького деканату, яку очолює о. Роман Боярський.

До приїзду Митрополита громада приготувала і прибрала парафіяльний храм, провела реставрацію-будівництво дзвіниці, в якій встановлено три дзвони: „Микола”, „Олег”, „Дмитро”. Один дзвін новий, а два відреставровано.

„Пам’ятаймо, як пагубно відбивається занедбання почитання Св. Духа! Доки грецька Церква була католицька, прегарно розвивалася. Розквіт східної Церкви підірвав царгородський патріярх Македоній, що заперечив Божество Св. Духа. Вправді на першім царгородськім Соборі (381 р.) осуджено ту єресь, але східна Церква донині не прийняла католицької науки віри про походження Св. Духа від Отця й Сина. На цій точці віри розбивалися всі спроби тривалого з’єдинення східної Церкви з католицькою. І за той упір проти Св. Духа впав страшний Божий допуст на східну Церкву, на грецьку державу й нарід, бо якраз на Зішестя Св. Духа (29 травня. - Ред.) 1453  р. султан Магомед II здобув Царгород, справив грекам страшну різню, а найбільшу церкву Сходу, храм св. Софії перемінив на турецьку мечеть. Так греки опинилися під тяжким турецьким ярмом, бо не хотіли нести легкого ярма Св. Духа. По світовій війні турків вигнано з Європи і навіть відібрано у них Палестину й віддано під мандат Англії, однак з Божого допусту під турецькою владою і надалі залишився Царгород із мечеттю в колишньому храму св. Софії.

Замешкав Ісус у дитячих серцях

З благословення пароха о. Олександра Левицького діти церкви св. Юрія м. ІваноФранківська із батьками 26 травня відбули прощу на Ясну гору у Гошівський монастир.

В монастирі св. Переображення Господнього батьки і діти приступили до Таїнства примирення, взяли активну участь в Божественній Літургії, під час якої прийняли св. Євхаристію.

Храмовий празник на парафії святих Кирила і Методія в Крихівцях, що біля Івано-Франківська, проходить дуже урочисто. День літургійного спомину святих припадає на 24 травня, а святкування завжди переносяться на неділю.

Розпочалися святкування в день Вознесіння Господнього. Ввечері в Містечку Милосердя відбувся вечір відкритих дверей. Після Молебню до Богородиці всі присутні мали гарну можливість зблизька познайомитися зі способом життя та діяльності цього осередку.

За словами Героя України, Народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, легенди вітчизняної хорової культури Павла Муравського, «усе залежить від диригента — який диригент, такий і хор. Диригент тримає еталон чистоти у співі й житті, незважаючи ні на що». Таким еталоном для кожного з нас, хористів, є регент церковного хору та дяк  церкви св. Петра і Павла с. Височанка п. Юліана Король.

Молодий  талановитий керівник, п. Юліана передає своє вміння, свій талант нашому хору. В міру строга, вимоглива і до себе, і до людей, з якими працює. Хороший диригент бачить у партитурі те, чого там не написано. Часто робить власні оранжування пісень, пояснює не словами, а професійно заспіваною нотою чи фразою.

Не вперше у Народному домі «Просвіта» відбулася дискотека «Українські вечорниці», що мала на меті залучити молодь до активного українсько-християнського відпочинку.

 Більшість українців та українок прийшли у традиційних вишиванках, що дуже потішило, адже це було невід’ємною складовою цього заходу і створило теплу домашню атмосферу, ненав’язливу і барвисту.

Учні музичної школи №1 виступали у мікрорайоні Майзлі, що в Івано-Франківську. Концерт «Виколисані на українських піснях» присвятили нашим матерям. Разом зі своїми викладачами, які відомі як тріо бандуристок сім’ї Вівчаренків, діти дарували своїм матусям музичні вітання.

Соломія Шуляр виконала пісню „Лелеки», яка всім дуже сподобалася. Талановита дівчинка Вероніка Терешкун виконала на фортепіано свою власну композицію «Бігли діти». Поетичну збірочку «Народжується день» представила учениця Наталія Нечитайло. Пісню на її слова «Дзвони над містом» заспівала Юлія Гробельна. У своєму привітальному слові п. Михайлина Боднар, яка очолює обласну організацію «Жіноча громада», згадала усиновлених дітей і дітей-сиріт.