7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 16 (1069) від 7 травня 2015

ЗВЕРНЕННЯ ГЛАВИ УГКЦ З НАГОДИ СІМДЕСЯТИХ РОКОВИН ЗАКІНЧЕННЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Звідки черпає силу увесь народ, як не з патріотизму? А патріотизм є тим вищим і благороднішим, чим більше опирається на Божому законі.

Андрей Шептицький, митр. На грані двох віків, 1900   рік

Христос Воскрес!

Дорогі в Христі! Любі співвітчизники!

Сімдесят років тому закінчилася велика війна в Європі, яка забрала десятки мільйонів життів. Цими днями ми вшановуємо полеглих у цій війні, солідаризуємося з тими, хто втратив близьких, і з вдячністю згадуємо їхню жертву.

26 квітня, в неділю Мироносиць, Згромадження сестер Мироносиць під покровом св. Марії Магдалини що в Івано-Франківську, відзначило своє свято.

На урочисте святкування були запрошені преосвященні владики: Кир Йосафат Мощич (Єпископ Івано-Франківський) та Кир Дмитро Григорак (Єпископ Бучацький). У співслужінні духовенства, владики очолили Архієрейську Літургію. В часі проповіді до всіх присутніх вірних звернувся владика Дмитро Григорак.

У неділю, 17 травня, відбудеться щорічна проща вірних та духовенства Івано-Франківської Архієпархії до Міжнародного Марійського центру у Зарваниці.

Початок Архієрейської Літургії об 11-й год. Для священиків – ризи блакитної барви.

3 травня 2015 року, в Неділю розслабленого, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав греко-католицьку парафію Різдва Пресвятої Богородиці, що в смт. Зеленівка на Херсонщині.

Блаженніший очолив Архієрейську Божественну Літургію разом із владикою Василем Івасюком, Єпархом Коломийсько-Чернівецьким, та місцевими священиками.

 На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

 

Божою милістю Кир Володимир Війтишин,

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський

2015 рік Божий є особливим, бо з ініціативи Папи Франциска у Католицькій Церкві він є проголошений Роком Богопосвяченого Життя.

Святіший Отець наголошує, що «кожна богопосвячена особа - це дар для Божого люду. Дуже потрібно цієї присутності, яка зміцнює та відновлює діло звіщення Євангелія, християнського виховання, милосердя стосовно найбільш потребуючих, контемплятивної молитви, зобов›язання людського й духовного виховання молоді, сімей...».

Традиційно кожного року, в пасхальний час, парафія Пресв. Серця Ісуса та Серця Марії м. Долини, з ініціативи пароха о. Вітольда Левицького, організовує «Свято писанки» для дітей, молоді та дорослих. Хоча свято Великодня минуло, та великодня радість супроводжує нас. Великодній час триває до Вознесіння. Тому маємо гарну нагоду навчати і виховувати дітей в християнському дусі, навчаючи народних звичаїв та традицій.

Цього року «Свято писанки» провели в  одному з класів катехитичної парафіяльної школи «Полум’я Любові» імені кардинала Мирослава Івана Любачівського, що діє при церкві. У святі взяли участь учасники парафіяльної спільноти «Українська Молодь – Христові» (УМХ), учні катехитичної школи, а також катехити та батьки.  В підготовці до організації свята значною мірою долучилась автор цих рядків — катехит церкви та вчитель християнської етики.

В День матері і сонце найтепліше,

Цей день з когорти незабутніх днів.

Бо що є після Бога найсвятіше?

Молитва наших вічних матерів.

Молімось, матері, допоки світу,

Допоки серце в грудях ще

не спить,

Щоб і малі, й дорослі наші діти

Стежками Божими ступали

кожну мить.

ПИТАННЯ: Чи правда, що вбивство допустиме для захисту себе або ближнього?

ВІДПОВІДЬ: Вбивство ніколи не може бути допустимим. Існує право на самооборону, але це не означає, що вбивство допустиме. Вбивати людину неприпустимо в жодному випадку, навіть заради найблагородніших цілей: жодна мета не може виправдовувати вбивство. Принцип «мета виправдовує засоби» суперечить християнській моралі.

У річницю смерті отця Любомира Криштофіка ми хочемо подякувати Богу, що дав нам цю прекрасну людину, яка так ревно і жертовно служила людям і церкві.

Христос Воскрес! О величаве і безмірне диво! Природа, всі сили небесні наче змилосердилися над земним людом на Великдень. Минулого року, коли освячували паски, встановилась напрочуд гарна погода! І повнилася церква парафіянами с. Цінева Рожнятівського району вдячними Богові людьми. На церковному подвір’ї навколо молилися люди і слухали святкову Літургію, а по закінченні – великодні вітання пароха о. Любомира Криштофіка. Величаво було на душі від співу, навіть від особливого голосу священика. Після великодніх привітань на душі стало легко, радісно і затишно, відчувалось, що добро і тепло запанувало навколо.