7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 8 (884) від 7 квітня 2011


 Події цьогорічної весни у житті УГКЦ за одухотвореністю й емоційним піднесенням дуже подібні до подій весни 1991-го. Саме тоді, наприкінці березня, до свого митрополичого осідку, після 45 років заборони і переслідувань, повернувся з Риму Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський. Це стало могутнім поштовхом до бурхливого відродження Церкви. Кінець березня 2011-го став не тільки підсумком 20-річчя церковного відродження, але й початком нової епохи в житті УГКЦ та України. Яскраве знамення цієї епохи – обрання на Патріярший престіл та урочиста інтронізація 27 березня у Соборі св. Воскресіння у Києві Блаженнішого Верховного Архієпископа Києво-Галицького
 Святослава ШЕВЧУКА

Проповідь Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави УГКЦ, з нагоди введення на престіл

 „Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє воскресіння Твоє славимо”! Цими словами величає сьогодні Христова Церква Чесний і Животворящий Хрест Господній. Саме сьогодні, коли переходимо половину великопосного шляху, це живоносне древо дарується нам для того, щоб ним ми покріпилися, у ньому знайшли джерело сили і відваги прямувати далі до Воскресіння Христового.

Нотатки з інтронізації Блаженнішого Святослава Шевчука

 Виборчий Синод єпископів УГКЦ,  який відбувся у Львові 24-25 січня 2001 року, обрав Главою Української Греко-Католицької Церкви Владику Любомира Гузара, який став Верховним Архієпископом Львівським для українців. Святіший Отець Іван Павло ІІ підтвердив вибір Преосвященного Владики Любомира. Нагадаємо, тодішній Виборчий Синод єпископів УГКЦ проходив у митрополичих палатах м. Львова і розпочався він 24 січня 2001 року о 10.00. Архієрейською Літургією в Архікатедральному соборі святого Юра, який співслужили 26 єпископів з усього світу разом із Апостольським Нунцієм  в Україні архієпископом Миколою Етеровичем. Владика Любомир Гузар був на той час Адміністратором Львівської Архієпархії.

 Під час першої прес-конференції з журналістами 29 березня у прес-центрі УНІАН в Києві новий Глава УГКЦ Патріарх Святослав Шевчук розповів про те, якою в УГКЦ хочуть бачити цю Церкву за цих десять років. Усі прагнення і бажання Глава УГКЦ зібрав у трьох пунктах.

Цей святий завжди допомагає тим людям, які сердечно вірять в нього і його допомогу. Це підтверджено не одним чудом, яке здійснив цей Господній Апостол. Здобути його прихильність і заступництво не важко. Головне — скріпити свою віру молитвою. Але молитва має йти від самого серця. З усією любов’ю. Ось тоді ви будете почуті…

 Віровчення Католицької Церкви грецького і римського обрядів, вчення православних церков стосовно святкування неділі чи суботи одностайне. Катехизм говорить про те, що слід вшановувати неділю, або перший день тижня, на честь Воскресіння Ісуса Христа.  Однак,  деякі протестантські  християнські конфесії заперечують це і пропонують надалі вшановувати старозаповітну суботу. Вони говорять, що святкування неділі у християн нагадує язичницьке свято сонця. Так, з глибокої давнини  свято сонця врочисто вшановувалося в Месопотамії, вшановували його  греки, римляни і слов’яни. Наче хтось із католицьких богословів перших віків обґрунтовував  святкування неділі необхідністю усунення перешкод у наверненні язичників, які святкують неділю — день сонця. За ким правда? Які свідчення з цього приводу нам дає Святе Письмо? Хотілося б порозмірковувати над аргументами «за» і «проти» стосовно святкування цих днів.

I СТАЦІЯ. ПИЛАТ ЗАСУДЖУЄ

ІСУСА ХРИСТА


Болінням дихає тривога
Підпалом злобної хули,
Уже ведуть Ісуса-Бога
На суд Пилата. Ох, гріхи,
Які ви злобні, нечестиві
В серцях засліплених людей.

 31 березня Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука прийняв на приватній аудієнції Святіший Отець Венедикт XVI, Папа Римський. Пропонуємо інтерв’ю за підсумками цієї зустрічі, яке Патріарх Святослав дав для радіо Бі-Бі-Сі.

 – Блаженніший, нам цікаво дізнатись про Вас, як про людину.  Який Ваш робочий день?  Коли Ви встаєте, що Ви робите, з чого починаєте його? Може, зай-маєтеся якимось спортом? Які у Вас є хобі, що читаєте? (інформагенція УНІАН)

More Articles...