7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 41 (1046) від 6 листопала 2014


Невтомне серце Преосв. Єпископа Софрона Мудрого ЧСВВ перестало битися на світанку 31 жовтня, у день, коли св. Церква поминає св. Апостола і Євангелиста Луку. У Божому світі нема нічого випадкового. Милосердний Господь покликав до неба Владику Софрона якраз у цей день, бо він усе своє життя, за взором св. Луки, натхненно навчав і поширював Євангелію для свого любого українського народу.

Усі, хто знав Єпископа Софрона, відзначали його неймовірну працелюбність. Називали його навіть perpetuum mobile – вічним двигунчиком і дуже дивувалися, звідки у ньому стільки життєвої енергії. Але таємниця його невсипущості була відкритою для всіх: з юних літ Софрон Мудрий посвятив себе на служіння Богові у Чині оо. Василіян і справді до останнього свого подиху був вірним воїном Христа, вартовим Його науки і Його Церкви. Незмінним духовним кормом та знаряддям для Владики Софрона впродовж 65 років були щоденна Пресв. Євхаристія, молитва Часослова і творча праця, які принесли величні і незнищенні плоди для рідної Церкви і народу.

Єпископ Софрон Мудрий народився 27 листопада 1923 року в м. Золочеві. Початкову і середню освіту здобув у Золочеві, а пізніше в Авсбургу (Німеччина) закінчив курс електроінженерії. Після війни залишив Німеччину і переїхав у місцевину Давсон (Пенсельванія, США), де у 1949 році вступив до монастиря оо. Василіян.

У 1951-1955 роках брав схоластичні та філософські студії, а по їх закінченню, 14 січня 1955 року, склав вічні обіти, взявши собі ім’я Софрон. Після виїхав до Риму, де чотири роки студіював богослів’я у Григоріянському університеті, осягнувши у 1958 році ступінь магістра. Тут, в Римі, 25.12.1958 р. він прийняв св. Тайну Священства з рук Архієпископа Івана Бучка. У Лятеранському університеті студіював Римське і канонічне Церковне Право, а в 1963 році захистив докторську дисертацію. У 1966 – 1969 роках у цьому ж інституті здобув ступінь магістра Канонічного права Східних Церков. Пізніше став професором папського Інституту Східних Наук.

Прощальне слово Блаженнішого Святослава Шевчука на завершення Парастасу за Владикою Софроном Мудрим ЧСВВ

 

Сьогодні відчуває себе осиротілою Івано-Франківська архієпархія. Відчуває себе осиротілим увесь Синод Єпископів УГКЦ. Відчуває себе осиротілою вся наша УГКЦ. Ми сьогодні спільно просили Господа Бога, щоби Він прийняв у свої батьківські обійми нашого Владику Софрона. Сьогодні, стоячи перед його тлінними останками, умом і серцем споглядаємо на його життєвий шлях.

† † †

Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату і себе особисто висловлюю вам співчуття з приводу смерті Єпископа-емерита Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Софрона Мудрого. Нехай Господь упокоїть його душу зі святими у царстві небесному.

З любов’ю у Христі —

† Філарет,

Патріарх Київський і всієї Руси-України.

Жив серед нас великий Велет Духа,

Любив Вітчизну, Бога прославляв,

Владика Мудрий голос серця слухав,

І Провидінню Божому всеціло довіряв.

З любов’ю Пастир пас Христове стадо,

В безвір’я сутінках запалював вогонь,

Як добрий батько пригортав всіх радо,

Хто не відчув тепло його долонь?

2 листопада у селищі Чернелиця, що на Городенківщині, відбулася подія надзвичайної духовної ваги: тут за участю Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василія Івасюка відбулося освячення величної Хресної Дороги.

Біля місцевого храму селищна громада на чолі із священиком о. митр. Дмитром Стефанюком урочисто зустріла Владику. В співслужінні десяти священиків Єпарх очолив Божественну Літургію. У проповіді Владика Василій пояснював зміст притчі про сіяча, провівши певні паралелі. “Сьогоднішня житейська метушня все сильніше і сильніше заглушує Божий голос. Як колись комуністи заглушували радіо Ватикану, щоб люди не слухали Служби Божої, так і сьогодні світ і життя витісняють голос Бога”, — сказав, зокрема, Єпископ. Він також згадав покійного Владику Софрона Мудрого, який у складні радянські часи, будучи в Римі, „був парохом всієї України, всіх українців світу”.

ПИТАННЯ:  Чи можна причащатися, якщо запізнишся на Літургію?

ВІДПОВІДЬ: У документах Другого Ватиканського собору підкреслюється, що Євхаристія — це участь у двох трапезах: трапезі Слова і трапезі Христової Жертви. Тому віруючий, який пропустив трапезу Слова, залишається без їжі. Якщо це відбувається навмисне, то його воля не може відповідати волі Христовій. В цьому випадку, безумовно, він не повинен приступати до Святого Причастя.

багаторічну віддану службу померлого як священика та як єпископа, Його Святість доручає душу єпископа Мудрого милосердній любові Господа, Отця нашого, а всім, хто сумує з приводу його Святіший Отець був дуже засмучений звісткою про смерть Високопреосвященного Софрона Мудрого ЧСВВ, єпископа-емерита Івано-Франківського, та шле свої сердечні співчуття церковнослужителям і віруючим Архієпархії.

Із вдячністю згадуючи відходу у вічність, Св. Отець сердечно надає своє Апостольське благословення як мир та утішення в Господі Ісусові Христові.

†Кардинал П`єтро ПАРОЛІН,

Держсекретар Ватикану.

 

На неофіційне «свято» бісів по всій країні кафе, бари і нічні клуби навперебій заманювали відвідувачів цікавими розважальними програмами, модними співцями і групами, веселими іграми і обіцянками «безмежної  веселості». З тяжкими наслідками «веселого свята» стикнулись не одні відвідувачі, що люблять розважатись.

 

Хеллоуїн — це не забава, і нічого спільного з християнством не може мати. Деякі екзорцисти мають приватну думку, що навіть переодягатися в костюм сатани або біса може бути небезпечним. Найголовніше — це ідея, з якою метою ти це робиш, що тобі це дає, чому ти в цьому береш участь. Демони — вороги життя, вороги порятунку, і тому сама ідея Хеллоуїна не прийнятна для християнина. Навіть якщо ти атеїст, це не означає, що ігри з бісами пройдуть для тебе безслідно.

8 листопада Свята Церква шанує пам’ять святого Великомученика Дмитрія, який був переслідуваний за Христову віру та загинув мученичою смертю в 306 році. Був мужнім воїном Христовим, страстотерпцем та цілителем. Господь прославив Дмитрія чудесними зціленнями, які діються біля його нетлінних мощів, що мироточать пахучим миром.

Народився і жив цей святий у другій половині третього століття в м.Солунь (сучасні Салоніки) у сім’ї  цісарського проконсула. Його батьки були християнами. Хлопчика охрестили і виховували в християнській вірі. Після смерті батька  Дмитрій, котрий на той час досягнув повноліття та здобув належну освіту, отримав призначення на місце батька Солунським проконсулом. Цісар Максиміліан, побачивши його освіченість та військову здібність, поклав на Дмитрія обов’язок оборони міста від ворогів і знищення християнства. Воля імператора щодо християн була такою: «Передай смерті кожного, хто закликає ім’я Розп’ятого».

У Пісках, Авдіївці та Донецькому аеропорту, захищаючи недоторканість наших кордонів, стоять на смерть наші брати і батьки – бійці Добровольчого Українського Корпусу (ДУК) «Правий сектор» та військові ЗСУ. За мужність та презирство до смерті наші вороги назвали їх «кіборгами». Вже третій місяць поспіль під «градами» та шквальним мінометним вогнем російських найманців, вони з честю і гідністю виконують священний конституційний обов’язок кожного українця, захищаючи Батьківщину ціною власного життя.