7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

29 травня 2013 року в м. Перемишляни, що на Львівщині, відбулася ІІ Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ, присвячена четвертій річниці проголошення блаженного священномученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів УГКЦ.

 

Цього року прощу очолив Архієпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, у співслужінні з єпископами УГКЦ: Владикою Ігорем Возьняком, Архієпископом і Митрополитом Львівським, Владикою Василем Семенюком, Архієпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівським, Владикою Тарасом Сеньківим, Апостольським адміністратором Стрийської єпархії, Владикою Йосифом Міляном, Єпископом-помічником Київської архієпархії, Владикою Венедиктом Алексійчуком, Єпископом-помічником Львівським.


Проща розпочалася Молебнем до блаженного священномученика Омеляна Ковча в храмі святого Миколая, де впродовж 1922-1943 років провадив своє душпастирське служіння о. Омелян.

Після Молебню процесія священиків на чолі з єпископами вирушила до пам’ятника о. Омеляну Ковчу, де зустрілася із зустрічною ходою кількох сотень священиків, що рушили від храму святого Володимира.

Відтак о. Юрій Олійник, секретар-архівіст Стрийської єпархії, зачитав біля пам’ятника блаженному «Іспит совісті о. Омеляна Ковча», слова якого є актуальними для роздумів кожного ієрея над своїм священичим служінням.

 «Феномен блаженного Омеляна в тому, що він був здатний на великі речі», - такими словами звернувся до священиків Владика Венедикт, акцентуючи на важливості щоденного іспиту совісті для кожного священика в його духовному зрості.

Після слів єпископа процесія духовенства вирушила до храму святого Володимира. У цій церкві відбулась Архієрейська Божественна Літургія, яку своїм співом супроводжувала хорова капела «Дударик» зі Львова.

«Сьогодні стоїмо численно у священицькому зборі перед престолом Всевишнього. І це дуже добрий момент, щоб об’єднатися нашим молінням, підносячи благання до милосердного Бога в намірі потреби нашої Церкви, наших вірних та особистої необхідності», - звернувся під час проповіді до присутніх учасників паломництва Владика Ігор Возьняк. Аналізуючи життєвий і священичий шлях о. Омеляна, архієрей відзначив його подвиг особистої жертви та самопосвяти Церкві.

 «Блаженний отець Омелян Ковч, покровитель священиків нашої Церкви, гідний взірець священика, багато страждав, не нарікав, не звинувачував Боже Провидіння, що він, вірний друг Христа, ніс непосильні випробовування та тяжкий хрест. Чинив це з радістю, не зітхаючи, бо пам’ятав, що за рани й терпіння прийде вічна нагорода. Тому радіємо тим, що маємо такого великого покровителя й заступника перед Богом, який знає наші потреби й представляє їх Господеві. Блаженний отче Омеляне, випроси у Господа для нас, священиків, гідно верстати нашу священицьку путь!» - сказав на завершення Владика Ігор.

По завершенні Літургії Владика Тарас Сеньків подякував присутнім архієреям і священикам за їхнє свідчення приналежності до Церкви Христової через участь у цій прощі. Також владика сказав, що «серед тих важливих чеснот, якими був наділений блаженний Омелян Ковч, мусимо сьогодні винести бодай одну. Пропоную застановитися над тим, що отець Ковч ніколи ні до чого не був байдужим. Сьогодні, коли так бракує відважних людей, не будьмо байдужими!» - закликав єпископ.

Архиєпископ Томас Едвард Галліксон також сказав слово до присутніх священиків, в якому звернув увагу на особу блаженного священномученника Омеляна, котрий «представляє для кожного з нас не лише виклик, щоб краще виконувати наше священицьке служіння, але, завдяки його близькості, також джерело надії для нас у щоденній боротьбі цілковито жити священицькими чеснотами». Також нунцій запевнив усіх в Апостольському благословенні Папи Франциска.

Слова вдячності пролунали і до всіх, хто сприяв в організації та безпосередньо взяв участь у ІІ Всеукраїнській прощі духовенства УГКЦ, а саме до представників місцевих органів самоврядування, організаторів паломництва, хору «Дударик», семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа, які співали Молебень до блаженного священномученика.

Прес-служба Стрийської єпархії.