7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 5 (1010) від 6 лютого 2014


Минулий тиждень виявився у Києві доволі холодним: нічні температури опустилися нижче двадцяти, а це, вкупі із доволі пронизливим вітром, виявилося неабияким випробуванням для Майдану. Проте, незважаючи на погодні аномалії, на перші людські жертви, Майдан продовжує боротися, він навіть розширив територію свободи.

З’явилася нова барикада на Інститутській з оглядовою вишкою, три лінії барикад на Грушевського, та й Український дім тепер належить українському народові. Тому народові, якого 22 січня кровожерна влада кийками, сльозогінним та іншими отруйними газами, пластиковими гранатами, гумовими і навіть бойовими кулями „привітала” з Днем соборності. Саме звідти, з Грушевського,  рознеслася жахлива звістка про перших двох вбитих протестувальників. За краще майбутнє України віддали своє життя 20-літній громадянин України вірменин за походженням Сергій Нігоян, та 26-літній громадянин Білорусі Михайло Жизневський. Наче у відповідь різним колесніченкам, добкіним та іже з ними, які з перших днів Майдану і до сьогодні істерично заявляють, що в центрі Києва відбувається „бандерівський шабаш”.

 Дорогі в Христі! Останніми місяцями наша країна переживає тяжкі випробування, які свідчать про глибоку кризу у відносинах між суспільством і владою. Небажання влади дослухатися до думки народу вже призвело до трагічних наслідків.

Ми висловлюємо свої глибокі співчуття сім’ям загиблих, запевняючи їх у нашій молитовній близькості, солідаризуємося з родинами переслідуваних, стаємо на боці побитих, пригноблених, утиснених і зневажених. Наш голос нині єднається з голосом мільйонів громадян України, які взивають до неба про правду і справедливість словами Священного Писання: «Розлийте, небеса, згори росою правду, і нехай хмари дощем її виллють! Нехай відчиниться земля і дасть спасіння, і нехай виростить разом справедливість!» (Іс. 45, 8). При цьому хочемо підкреслити, що справедливість не наступить доти, доки не буде зцілена остання рана на тілі постраждалих, доки не будуть віднайдені всі пропалі безвісти, доки в суспільстві не буде усунено загрози фундаментальним правам і свободам людини та народу в цілому й відновлено довіру до влади.

17 лютого минає 122 роки з дня народження Патріярха Йосифа Сліпого

“Пам’ять про нього залишиться нестертою в анналах загальної та релігійної історії. Ми ніколи не зможемо забути його постаті — аскета та ієрарха, суворого і величного; ніколи не зможемо забути тих повчань, які він дав усім своїм життям”.

(Із проповіді папи Івана Павла ІІ в Сороковий день по смерті Патріярха Йосифа).

Після смерті Великого Митрополита Андрея Шептицького (1 листопада 1944 року) почалося переслідування Української Греко-Католицької Церкви, яке готувалося ще за його життя. 6 квітня 1945 року львівська газета “Вільна Україна” опублікувала памфлет “З хрестом чи мечем”, спрямованим проти Греко-Католицької Церкви, її владик і духовенства. Автор памфлета Володимир Росович. За цим псевдонімом скривався письменник-комуніст Ярослав Галан. Ця публікація фактично стала сигналом для початку гонінь нашої Церкви. Вночі з десятого на одинадцяте квітня 1945 року органами НКВС було заарештовано митрополита Йосифа Сліпого, єпископа-помічника Львова Микиту Будку, єпископа Миколая Чарнецького – апостольського візитатора на Волині. Одночасно у Станиславові заарештовані єпископ Григорій Хомишин та його помічник Іван Лятишевський, а також у Німеччині - апостольський візитатор Петро Вергун.

15 лютого Церква відзначає свято

Стрітення Господнього

 

Подія Стрітення Господнього сталася за давніх часів у Єрусалимському храмі. Йосиф і Марія прибули до Єрусалима, як минув час очищення породіллі, щоб принести Дитя Ісуса перед Господа і подати відповідні жертви на виконання закону Мойсейового.

Ніхто з служителів храму не міг тоді знати, що на руках Марії було не звичайне Дитя. Кожен, хто бачив з Дитиною Марію поряд з Йосифом, міг вважати Дитину сином Йосиф а з Назарета. Йосиф і Марія дали Самому Богові розкрити в свій час справжню достойність і призначення Дитини, Котру принесли з собою.

Мій Боже милий, як-то мало

Святих людей на світі стало.

Один на другого кують

Кайдани в серці. А словами,

Медоточивими устами

Цілуються і часу ждуть,

Чи швидко брата в домовині

З гостей на цвинтар понесуть?

або Як запобігти розвитку егоїзму,

жорстокості, агресивності дітей

О Любове, ніщо не може зрівнятися з тобою! Ти – сад квітучий, ти – ліс густий, ти – море безкрає. Ти не досліджена ніким і неперевершена нічим. Усе, створене Богом, – прекрасне і мудре, тож учімося жити по-Божому. І велике щастя чекає на кожного з нас!

Я недаремно почала говорити про любов, адже все в житті починається з любові. Неправильне розуміння життя на землі призводить до зачерствіння, закам’янілості серця. У світі споконвіку існує не тільки добро, але й зло. І що характерно: щоб людина стала поганою, не треба докладати особливих зусиль, але зробити людину хорошою – о, це потребує дуже великої праці.

Кожен з вас, батьків, по-своєму будує родинне вогнище, має найважливішу справу свого життя, дбаючи головним чином про матеріальний достаток. І якщо запитати – для чого, то майже сто відсотків відповість: „Заради дітей”.

Інсценізація притчі

про Блудного сина

(6 клас)

 

Автор:

Сьогодні притчу ми розкажем вам:

Були у батька два сини...

Про те, що трапилось із ними там,

Виставу подивіться ви.

В Івано-Франківську завершився конкурс проектів пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

 

Проект-переможець франківського скульптора Степана Федорина вразив журі не лише артистичністю, але й цікавою концепцією. Фахівці відзначили, що пам’ятників такого високого мистецького рівня у місті останніми роками не будували. Митрополит в оточенні двох дітей зображений у простому священичому вбранні і без митрополичої митри. Пам’ятник Шептицькому такого мистецького стилю в Івано-Франківську має шанс стати першим в Україні.

Біблійні підстави планування сім’ї ми знаходимо насамперед у Старому Завіті, де Бог в словах «Плодіться і розмножуйтеся, і наповнюйте землю і володійте нею» (Бут. 1,28) висловлює Свою волю, Свій задум щодо людини, перше завдання, дане першим людям.

 

З моменту гріхопадіння людина постійно намагається планувати по-своєму, будувати свої власні плани, що не відповідають задумам Бога, хоча часто видає їх саме за плани Божі, за волю Бога.

З іншого боку, планування саме собою зовсім не означає неодмінного порушення планів Божих. І хоча не всім нашим планам належить здійснитися — якщо вони не відповідають волі Бога або Його допусту, — то планування вносить у наше життя певний порядок. Першоосновою будь-якого порядку, на противагу хаосу, є Бог. Тому приведення нашого життя у відповідність з планами Бога і є тим плануванням, яке прийнятне і необхідне для кожного християнина.