7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 1 (1101) від 6 січня 2016


У цей Різдвяний час, прославляючи народженя Божого Дитятка – Христа Спасителя та роздумуючи над словами Святішого Отця Франциска на початок Ювілейного Року, ми зібрали список простих актів милосердя. Вони можуть здатися незначними, але насправді це істинні та конкретні прояви Божої любові. Серце, що кориться Богові, не може постійно залишатися байдужим до інших. Не позбавляйте світ вашої усмішки, вашого сміху та уповання на Бога, що живе у вас! Світ потребує цього!

18 січня 2016 р. о 21 год. в Базиліці Успіння Матері Божої в с. Погоня Тисменицького р-ну з благословення Преосв. Володимира, Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ, відбудеться відкриття Святих Дверей Владикою Іринеєм Біликом ЧСВВ, Каноніком Римської Базиліки Санта Марія Маджоре.

ШАНУЄ ІСТОРІЮСелище Більшівці Галицького району, на перший погляд, мало чим відрізняється від інших галицьких містечок. Але воно має одну особливість, гідну для наслідування: завдяки старанням пароха місцевого храму Різдва Христового о. митрата Василя Завірача в Більшівцях ревно дбають про відновлення і збереження історичної пам’яті. В цьому селищі я вперше побував у 1995 році, під час проведення розкопок, а згодом і перепоховання тлінних останків воїнів УПА, які свого часу були потаємно захоронені на краю існуючого місцевого цвинтаря. Після цього було проведено ще шість розкопок і перепоховань, тож, таким чином, на сьогоднішній день виявлено і перезахоронено 43 особи, серед яких було двоє дітей, 36 осіб чоловічої статі і п’ять осіб жіночої статі.

 

У проведенні перепоховань жертв тоталітарної системи о. Василь брав особисто активну участь, всіляко сприяючи пошуковцям та повністю забезпечуючи їх побут і харчування. І тепер ліворуч від вхідних воріт на цвинтар споруджено Братську могилу, в якій спочивають всі жертви, виявлені в процесі розкопок.

7 січня минає 90 років з часу заснування газети „Нова Зоря”Преосвященний Григорій Хомишин, поряд з іншими великими дарами праведника, володів ще й рідкісним даром передбачення, вибираючи для християнського апостоляту ті засоби, про які його сучасники не могли навіть здогадуватися.

Серед них він особливого значення надавав добрій християнській католицькій пресі, яка одинока могла успішно протидіяти лібералізму та похідним від нього явищам, суспільним та політичним течіям та доктринам як радикалізм, соціалізм та комунізм. Всі ці доктрини, будучи на послугах сатани, з однаковою силою, але під різними гаслами поборювали Бога і Церкву.

Десятирічна Яринка Тарас з Івано-Франківська – переможниця всеукраїнського конурсу «З піснею до Бога», міжнародного конкурсу «Пісня серця» та проекту «Караоке на Майдані - 2015», лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасниця проекту «Голос-діти - 2», фіналістка дитячого конкурсу «Євробачення – 2014-2015».

У 2014 році юна співачка взяла участь у всеукраїнському конкурсі «З піснею до Бога», який проходив у м. Долина. За пісню «Бог на світі один» отримала призове І місце.

На міжнародному конкурсі «Пісня серця - 2015» дівчинка виконала «Гімн Крилоській Богородиці» (слова поетеси Любові Соломчак із смт. Перегінське, музика Ірини Батюк), чим дуже вразила львівських суддів. Вони їй заслужено присудили І місце.  Усі дивувались, як така мала дитина може так професійно виконувати такий глибокий твір.

У Перегінську відбулися духовні місії

У деканальному храмі Різдва Пресвятої Богородиці селища Перегінське упродовж тижня відбувалась місія, в якій взяв участь відомий в Україні екзорцист о. Ян Білецький. Парох храму о. декан Роман Балагура каже, що є велика потреба в такій молитві.

 

Отець Ян – відомий екзорцист Католицької Церкви, який уже 34 роки несе священиче служіння. Служив у Молдові, Казахстані, на даний час – на Хмельниччині...

 

У минулому числі «Нова Зоря» повідомляла, що урядовці Закарпаття і Вінниччини оголосили день Різдва Христового, 25 грудня, вихідним і святковим. Останні соціологічні опитування підтверджують, що прославляти народження Христа  у цей день бажають більшість українців.

59% респондентів, що взяли участь в опитуванні на сайті TV«24» вважають, що Україна повинна перейти на Григоріянський календар, щоб відзначати Різдво тоді, коли його святкує більшість християн на планеті — 25 грудня. Свою думку з цього приводу вже встигло висловити більше 9 тисяч читачів.

В оселю знов постукало Різдво

Й колядок гомін чути вдалині.

Мов дзеркало, виблискує ставок.

Лишень серця байдужих є сумні

 

В Сибіру їх було багато –

Хлопців із українських хат.

Зима лютувала завзято

І вечір прийшов Свят.

Хлопці згадали родини,

Вечір в родинах святий.

 

Всечесні отці, преподобні брати й сестри у монашестві, дорогі брати й  сестри у Христі!

«Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах» (Лк. 2: 10-12). Цими словами ангел-благовісник звертається до пастухів, що вночі пасли вівці в полі біля Вифлеєму.

Всечесні отці, преподобні брати й сестри у монашестві, дорогі брати й  сестри у Христі!

«Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь. І ось вам знак: Ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах» (Лк. 2: 10-12). Цими словами ангел-благовісник звертається до пастухів, що вночі пасли вівці в полі біля Вифлеєму.

Сьогодні людство, і зокрема наш народ, як і тоді потребує почути і прийняти Добру Новину про те, що Бог не залишив нас наодинці в боротьбі з найбільшим злом, яким є гріх, що ніхто з нас не є одиноким.

Браття і сестри, благодатного вам Різдва!

Христос народився для нас,

ликуймо в день нашого спасіння!

 

Відчинімо наші серця, щоби прийняти благодать цього дня, яким є Він Сам: Ісус – це світлий «день», який зійшов над небокраєм людства. День милосердя, в якому Бог Отець об’явив людству Свою безмежну ніжність. День світла, який розсіває пітьму страху й тривоги. День миру, в якому стає можливим зустрітися, вести діалог і, насамперед, примиритися. День радості: «великої радості» для найменших та смиренних і для всього люду (пор. Лк 2,10).

В цей день з Діви Марії народився Ісус Спаситель. Вертеп показує нам «знак», даний нам Богом: «дитя, пелюшками повите і покладене у яслах» (Лк 2,12). Як вифлеємські пастухи, також і ми йдемо, щоби побачити цей знак, цю подію, яка щороку поновлюється у Церкві. Різдво – це подія, яка оновлюється у кожній родині, парафії та спільноті, яка приймає Божу любов, втілену в Ісусі Христі. Наслідуючи Марію, Церква показує всім Божий «знак»: Дитя, Яке Вона носила в лоні та привела на світ, але Яке є Сином Всевишнього, тому що «походить від Святого Духа» (Мт 1,20). Він є Спасителем, бо є Божим Агнцем, Який бере на Себе гріхи світу (пор. Ів 1,29). Разом з пастирями, припадімо навколішки перед Агнцем, поклонімося воплоченій Божій доброті, і дозвольмо на те, щоб сльози покаяння наповнили наші очі та обмили наші серця. Всі ми цього потребуємо!

Символ Української свічки

Патетичним акордом на Святий Вечір звучить поезія повстанського поета Василя Андрійчука, що народився 1919 р. у с. Шишківці Борщівського п-ту і діяв під псевдо «Максим». Його псевдо-графіті нами знайдено на одній із стінок печери «Озерна» біля с. Стрілківці, а матеріали творчості – у родинному селі. Герой загинув 3 листопада 1947 р. у с. Шупарка.

 

У «Слові на Свят-Вечір» (1945 р.) борець зголошує народу про святий символ Української Свічки, яку запалюють українці на Святий вечір, її дивне сяйво і почуття, які оволодівають родинами у трагічну й буремну добу боротьби.

Свят-Вечером автор підсумовує реалії боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. У своєму творі, надзвичайно актуальному сьогодні, борець зголошує велику надію на день завтрашній, у якому йому бачиться щаслива доля України.

27 грудня 2015 року у с. Гадинківці Гусятинського району Тернопільської області відбулася величава духовна подія – літургійне вшанування 70-х роковин з часу мученицької смерті уродженця цього подільського села, Блаженного Священномученика Григорія ХОМИШИНА, Єпископа Станиславівського (25.03.1867-28.12.1945).

На запрошення пароха місцевого храму Різдва Пресв. Богородиці і декана Гусятинського о. Василя Квіка участь в урочистому відзначенні пам’яті Владики-Мученика Григорія взяли о. митрат Василь Завірач, парох селища Більшівці Галицького району Івано-Франківщини, та о. Ігор Пелехатий, головний редактор часопису і видавництва «Нова Зоря».
Розпочалося вшанування пам’яті Апостола Нескореної Греко-Католицької Церкви з Божественної Літургії у нещодавно відреставрованому храмі, який у 1910 році збудував для рідного села Блаженний Григорій. З того часу кілька поколінь священиків та вірних парафії причащаються також із чаші, яку поофірував для церкви понад сторіччя тому їх великий земляк.

«ШЕПЧУ МОЛИТВУ…»

 

Президент України Петро Порошенко своїм Указом за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоїв звання “Заслужений працівник культури України» письменникові Ярославу ТКАЧІВСЬКОМУ – головному редакторові Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал» (м. Івано-Франківськ). Щиро вітаємо побратима з високою державною нагородою й з приємністю публікуємо його непідробні поезії, вилиті зі зраненого серця.