7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 46 (1003) від 5 грудня 2013


Євангеліє від Матея, 9, 16-17.

«І не вливають нового вина в старі бурдюки, а то бурдюки тріснуть, і вино розіллється,

і бурдюки пропадуть; а вливають молоде вино у нові бурдюки, і одне й друге збережеться»

 

Навіть наймудріші голови в поважних аналітичних центрах не могли передбачити, що Україна вибухне надпотужним новим Майданом. Майже всі – і у владі, і в опозиції – твердили, що суспільство втомилося від потрясінь і невиправданих надій, народжених у душі народу і ганебно похованих помаранчевими політиканами.

Митрополита Івано-Франківського

Володимира Війтишина з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні

 

Шановні українці, дорогі брати і сестри у Христі! У цей непростий час суспільно-політичного напруження в нашій Батьківщині, звертаюся до Вас, як Ваш Духовний Провідник. Ситуація, що склалася в Україні, не є байдужою жодній душі, яка любить свою рідну землю і свою рідну мову.

Зважаючи на суспільно-політичну ситуацію в Україні, закликаю усіх вірних Церкви та людей доброї волі до безперервної молитви за кращу долю для нашого народу. Прошу всіх молитися, щоб Господь подав свою мудрість нашому суспільству загалом і кожному громадянину зокрема. Молімося, щоб Він не допустив до кайданів зла, але своїм миром і мудрістю звільнив наш народ від усього того, що його поневолює, а відтак простелив шлях у майбутнє.

Прошу не тільки наше духовенство і монашество, а й усіх мирян долучитися до цієї загальноукраїнської молитви. Приходьмо до храму – хто коли може, у будь-яку пору дня і ночі – і молімося до Господа за кращу долю українського народу!

23, 24 і 25 листопада тривала Всеукраїнська Проща УГКЦ до Апостольської Столиці

у Римі з нагоди закриття 2013-го Року віри, 390-их роковин з часу мученицької  смерті

за єдність з Католицькою Церквою та 50-річчя перенесення мощів св. свмч. Йосафата

до Собору св. Петра у Ватикані. У паломництві взяли участь Єпископат,

понад 200 священиків та кілька тисяч мирян з України та усього світу.

«…Дякуємо сьогодні Богові за мудрість Владики Софрона і активне його служіння, за життя, яке він віддає українському народові, Богові і Церкві….», — сказав  Блаженніший Святослав Шевчук в часі Літургії з нагоди 90-річного ювілею Єпископа Софрона Мудрого.

 

1 грудня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук очолив подячну Літургію в Івано-Франківському Архікатедральному Соборі св. Воскресіння з нагоди 90-го Ювілею вислуженого єпископа Івано-Франківського УГКЦ Софрона Мудрого, ЧСВВ.

Глави провідних українських Церков відреагували категоричним осудом на жорстоке побиття міліцейським спецзагоном «Беркут» мирних громадян – учасників акції Євромайдан у столиці України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

Глава УГКЦ Святослав Шевчук висловив свій смуток з приводу подій, які вночі 30 листопада 2013 року відбулися на Майдані Незалежності у Києві. “Ми засуджуємо ті прояви насильства, які застосували працівники правоохоронних органів до мирних громадян”, – сказав він.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ),  ГО «Телекритика», Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси  виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при Президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів.

 

Ми висловлюємо глибоке обурення численними фактами насилля проти журналістів, молоді, студентства та інших мирних учасників акцій протесту з боку правоохоронних органів. Більшість із них постраждали від агресії з боку працівників спецпід­розділу «Беркут». Ця ситуація дуже яскраво показує, що свобода слова та право суспільства знати – зайві в системі цінностей нинішньої української влади.

Події минулих днів потрясли не тільки Україну, а й цілий світ. Український народ показує себе як націю, яка дійсно може  відстояти свою позицію, сказати своє слово.

 

Але, власне, такі ситуації потребують не гарячковитості в діях, а мудрості розуму, яка керує виваженістю поступків. Власне, на такі ситуації і чатує чорна сила, щоб втрутитися, скориставшись супротивом, породити і загострити ворожнечу, щоб натворити ще більше зла, яке виливається у кров та смерть. Якраз це і є тріумфом для темних сил, але не для нас.

З року в рік в Україні стрімко зростає кількість алкозалежних. Офіційно зареєстровано 1 млн. осіб, які перебувають на обліку. Однак неофіційна статистика каже, що таких людей є до 7 млн. 40% підлітків у віці від 14 до 18 років систематично вживають алкоголь.

Українська Греко-Католицька Церква як колись, у XIX столітті, так і тепер провадить велику працю у боротьбі з цим злом. Підкомісії „За тверезість життя” створені у кожній єпархії нашої Церкви. Вони провадять місії тверезостЙі, метою яких є заснування „Золотих книг тверезості” і боротьба зі злом алкоголізму у кожній парафіяльній спільноті.

Я про тебе, Україно, краю мій, молитво,

заговорю, заспіваю, радо й сумовито…

О. Пронюк.

Перші життєві кроки, що ведуть у далекі й незвідані життєві простори, починаються від рідної домівки. Так свій життєвий і творчий шлях від рідного села Клубівці розпочала Оксана Пронюк-Кузьма.