7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Цьогорічне свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, яке Церква відзначає 22 грудня, буде записане в історію с. Радча Лисецького деканату як особливе і пам’ятне. В цей день ієромонах о. Антоній з монастиря Воплоченого Слова (ВС), що в Крихівцях, служив першу Службу Божу на своїй маленькій радчанській батьківщині.


Народився о. Антоній 30 жовтня 1988 року. Закінчивши школу, вступив до Івано-Франківської Духовної семінарії. Згодом Господь покликав його до монашого стану і 26 вересня 2010 року, на свято Воздвиження Чесного Хреста, прийняв монаший постриг. 2011 р., на свято Благовіщення, був висвячений на ієродиякона, а 11 грудня того ж року отримав священиче свячення.

Процесійно, молячись на вервиці, з радістю і гордістю супроводжували радчанці свого земляка о. Антонія на першу Божественну Літургію. Традиційно для такої події сплели п’ятиметровий вінок з барвінку. Отець йшов у середині, а вінок несли дівчата. Втішалося серце, що ще одна людина ступила на Христовий шлях. Служіння Господеві – це самозречення. Самозречення себе земного, щоб знайти себе духовного, того, якого хоче бачити Христос. Щаслива та людина, яка почула голос Божий і пішла за Ним, бо тільки на тому шляху, де чекає нас Бог, ми зможемо втішатися повнотою змісту життя і душевним спокоєм.

Одне з пояснень традиції, чому монахів і неодружених священиків на першу Службу Божу ведуть у вінку, те, що цей вінок є як знак посвяти. Так само, як молодим кладуть вінок на голову, коли вони йдуть до шлюбу.

На свято прибули отці і сестри з монастиря ВС. Отець Софрон Зелінський виголосив проповідь. Він говорив про те, яке місце займає Пречиста Діва Марія у житті священика, і що неможливо бути добрим священиком без глибокої пошани і любові до Пречистої Діви Марії. «Марія з великою прихильністю і любов’ю ставиться до кожного священика. Цю прихильність можна пояснити найперше тим, що вони продовжують місію, яку започаткував Її син Ісус Христос. Священики — це ті, яким є доручена місія спасати людей. Вмираючи на хресті, Ісус, звертаючись до Марії, каже: „Це син Твій”, – і вказує на Івана. Іван у той момент був не тільки апостолом, а й священиком. На Тайній вечері Ісус Христос, встановлюючи Тайну Євхаристії, одночасно встановив Тайну Священства. Він каже до апостолів: „Чиніть це на мій спомин”. Ісус звертається до Матері і каже, щоб Вона любила Івана як свого сина, а разом з ним і всіх священиків. В цих словах є закладена велика любов. Синівство і материнство є дуже близьке і рідне. Кожен священик повинен пам’ятати, що у нашому житті ми маємо ще одну маму Марію, яка особливо піклується про кожного з нас», – каже о. Софрон.

Цю Святу Літургію о. Антоній жертвував за своїх батьків, рідних, близьких, знайомих, за всю парафію, за пароха, за тих, які допомогають йому на цій дорозі священства. Радчанці дякують Господеві, що мають ще одного пастиря, який молитиметься за них і проситиме у Господа спасіння.

На завершення свята о. Антоній уділив всім своє переш ієрейське благословення для односельчан.

Віра ДІДУХ.