7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 1-2 (909-910) від 5 січня 2012


«Слава на висотах Богу, й на землі мир людям доброї волі»

(Лк. 2,14)

 

У тиху, святу, Благословенну ніч, овіяну великою Божественною Тайною, на землі більше двох тисяч років тому вперше пролунала ця чудесна Ангельська пісня. Її співали ангели, сповіщаючи світові радісну новину Різдва Спасителя.

Однією із нагальних проблем суспільства є відродження духовності, утвердження національного самоусвідомлення кожним українцем. Напевно жодна суспільна інституція не в змозі самотужки розв’язати їх. Саме тому у НД «Просвіта» відбувся „круглий стіл”, на якому йшла мова про співпрацю «Просвіти» і Церков у сфері духовного виховання та розвитку краю. Про це – в розмові із головою обласного об’єднання ОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка

Степаном Волковецьким.

За словами Блаженнішого Святослава, за своєю природою Церква Христова, главою якої є сам Ісус Христос, є учителькою і матір’ю. Ця Церква через своїх душпастирів, братів і сестер звершує свій учительський уряд. А одним із найвищих способів учительського уряду Церкви є проголошення Катехизму. «Бо Катехизм – це збір істин віри і моралі, які кожен член цієї Церкви повинен знати, сповідувати і відповідно до них жити. І сьогодні УГКЦ звершує найвищий ступінь свого учительського служіння – проголошує Катехизм», – каже Глава УГКЦ.

Два подарунки ми отримали цьогоріч від св. Миколая: візит нашого Владики Софрона і наш довгоочікуваний дзвін “ІВАН ПАВЛО ІІ”, який буде посвячений у Різдвяні свята.

Цьогорічне свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, яке Церква відзначає 22 грудня, буде записане в історію с. Радча Лисецького деканату як особливе і пам’ятне. В цей день ієромонах о. Антоній з монастиря Воплоченого Слова (ВС), що в Крихівцях, служив першу Службу Божу на своїй маленькій радчанській батьківщині.

У селах Фрага, Підбір’я, Виспа Черченського деканату о. Богдан Рудницький, який є священиком на цих парафіях, представив людям «Золоту книгу тверезості».

Отож, хто хоче допомогти поневоленому алкоголізмом, повинен скласти присягу тверезості. Щоб це зробити, потрібно вказати своє ім’я, на скільки часу складаєш присягу та зробити намір за кого ця жертва, тобто пригадати і назвати ім’я особи або осіб, для яких просимо благодать зцілення. Після цього потрібно вписати в книгу порядковий номер, ім’я, прізвище, часовий термін складення присяги та ім’я або імена тих, за кого її складаємо.

Бог подарував людям світ з його багатою різноликістю, незбагненністю і неповторністю. І на всьому сущому поставив знак небесної величі, сповненої даром таланту. А ще вділив Божого дару любові і натхнення – неодмінної передумови творчості.

Священик Володимир Кузюк увібрав Божі дари з молоком матері. Захоплено сприйняв та відчув красу життя і присвятив себе служінню Богові і святій Церкві. А ще… Він так вправно володіє тоненькою голкою, що йому позаздрили б найвправніші вишивальниці.

Ми родом з того краю,
Де солов’ї співають,
Де мальви біля хати,
Де запах рути-м’яти,
І де до мами й тата
Звертаються на «Ви»…

Під враженням побаченого і почутого вдаюся до написання цих рядків…

Шановні працівники редакції «Нова Зоря», звертаюся до вас вперше. Майже десять років передплачую часопис. Разом з чоловіком Петром перечитуємо весь матеріал, а деякі молитви, які друкують на сторінках, вивчаємо напам’ять. А Біблія є нашої настільною книгою.

Молодіжний хор „Феліціо”, який є парафіяльним хором церкви Трьох Святителів у Надвірній, пропагує духовну музику вітчизняних та західноєвропейських композиторів (художній керівник – Наталія Байдак). За рекомендацією Патріаршої Комісії в справах молоді УГКЦ хор був запрошений в концертну поїздку до Ватикану для участі в Різдвяній Святій Літургії.

(Присвячую матері)

Зима 1948 року. По засніженому полю Казахстану, ледве пересуваючи опухлі ноги, йде закутана у лахміття жінка. Свище вітер, кидаючи в біле обличчя гострі сніжинки. Жінка не звертає уваги на холод. Її очі прикуті до поля, до стебел, що виглядають з-під снігу. Вона нагинається і замерзлими руками піднімає недогризений мишами колосок пшениці. На замерзлому обличчі з’являється подібність до усмішки.

 Моя мама переживає втрату улюбленої і дорогої дочки Оксани, яка померла п’ятого листопада і залишила п’ятеро дітей: найстаршому – 21 рік, а наймолодшій дівчинці – 3,5 рочки.