7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 45 (1050) від 4 грудня 2014


У СПРАВІ ПЕРЕДПЛАТИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ГАЗЕТИ „НОВА ЗОРЯ” НА 2015 РІК БОЖИЙ

 

Дорогі у Христі Брати і Сестри, Всечесні Духовні Отці!

У нинішні тривожні часи, коли Українська держава, народ і Церква переживають великі випробування, спричинені силами темряви, які хочуть зупинити наш поступ до нового життя згідно з Євангелієм Христа, коли спостерігаємо навалу насильства і пропаганду зла, закликаємо Вас підтримати передплату нашого архієпархіального часопису «Нова Зоря», який правдиво інформує про події з життя Церкви і народу, щоб голос Митрополита Івано-Франківського було чути практично у кожній найвіддаленішій хатині, де проживає українська родина. Вселенська Церква вчить: «Католицька преса відкрита усьому світові. Вона публікує новини, коментарі та ідеї про всі грані, всі клопоти й тривоги теперішнього життя, подаючи все це в світлі християнських принципів. Також католицька преса покликана доповнювати та подавати новини і повідомлення про релігійне та християнське життя. Вона має стати водночас дзеркалом, що відбиває життя, і променем світла, що освітлює шлях. Вона має стати форумом, місцем зустрічі і обміну думками. Щоб її фахова компетентність стояла вище від усякої критики, треба щоб католицька преса мала достатньо талановитих людей і достатньо коштів» (З Декрету Апостольської столиці Communio et Progressio). 

оголошує конкурс дитячого малюнка для українських воїнів

Слава Ісусу Христу!

Дорогі наші юні Читачі!

Запрошуємо Вас до участі у шляхетній і дуже потрібній акції милосердя – створення дитячих малюнків на рідзвяно-новорічну тематику, які будуть передані безпосередньо у руки мужнім українським воїнам, котрі захищають нашу незалежність і територіяльну цілісність на фронтах Донбасу.

Святий Лука розповідає, як Христос одного разу молився словами: «Я прославляю тебе, Отче, Господи неба й землі, що ти втаїв це від мудрих та розумних і відкрив немовляткам».

Цей євангельський уривок став спонукою для Папи Франциска поділитися думками про те, що той, хто досліджує таїнство Бога, повинен, насамперед, ставати навколішки у молитві, тому що Господь об’являється смиренному серцю.

Проповідуючи під час ранкової Святої Літургії в каплиці ватиканської резиденції «Дім святої Марти» у вівторок, 2 грудня 2014 р., Святіший Отець ствердив, що вбогі більш придатні розгледіти Христа, а у Ньому – Божий образ. А тому всі, хто намагається зглибити це таїнство своїми розумовими здібностями, повинні стояти навколішки, бо інакше «нічого не зрозуміють».

В осідку Вартоломея І, Патріярха Константинопольської Православної Церкви, що знаходиться в Фанарі, одному із районів Стамбулу (Туреччина), днями відбулися дві важливі події, в яких взяв участь Папа Франциск – у суботу, 29 листопада, – екуменічна молитва в патріаршому соборі святого Юрія, а у неділю, 30 листопада, – Божественна Літургія. В резиденції Папа Франциск та Патріярх Вартоломей І підписали історичну декларацію.

 

До завоювання Константинополя турками, патріяршою Катедрою був собор Святої Софії, біля якого також була резиденція Патріарха. Коли завойовники перетворили головну святиню на мечеть, християни були змушені перенестись в інші райони міста і від 1601 року осідок Глави Церкви знаходиться у грецькому районі Стамбулу – Фанарі. У 1720 році тут була збудована церква Святого Юрія, яка тепер є патріяршою.

Спасаючись від жорстокої вбивчої руки, наша молодь – дівчата і хлопці – знайшли у своїй українській Церкві свою Матір, Учительку і Захисницю.

 Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 30 листопада, під час міжконфесійного Молебню на Михайлівській площі у першу річницю побиття злочинним режимом студентів на Майдані Незалежності.

«В Єрусалимському храмі — новина

Богові на службу прийшла Дитина.

Чиста і біла, мов та лелія,

Пренепорочна Діва Марія»

 

Так у піснях сповіщає нам Свята Церква про значення і велич свята. Хто на світі знає, що десь у маленькому Назареті перебуває хоч і праведне, але тихе, непомітне Святе подружжя Яким та Ганна? Кому відомі скорботи душ їх і обітниці, які вони дають у палкій молитві та в сльозах Богові, якщо Він здійме з них ганьбу неплідства і благословить їх Дитятком? Знає те лише один Господь, перед Яким ті обітниці складені. І ось їх безмежна радість: неплідна, постаріла Ганна, на диво всім, народжує донечку і знає, що це – Дар Божий, наслідок їхньої палкої молитви. Але достойне здивування не тільки те, що ця неплідна народила Дитятко в такі роки старості, коли вже взагалі не  народжують, а ще більше те, що її природня материнська любов до народженої втіхи не перевищила любов до Бога.

27 листопада в приміщенні Івано-Франківського архієпархіального управління відбулось робоче засідання голів комісій архієпархії.

Голови комісій, зокрема, представили проекти планів діяльності на 2015 р. Б. в рамках року Митрополита Андрея Шептицького.

Очолив зібрання Преосвященний Кир Йосафат Мощич – Єпископ-Помічник Івано-Франківський та о. митр. Олег Каськів. «…діяльність комісій в 2015 р.Б. повинна бути тематично спрямована на проведення року Митрополита Андрея Шептицького та вшанування його світлої памяті…», –наголосив Владика Йосафат.

Кожен голова комісії також був проінформований про співучасть у проведенні Патріаршого Собору, який відбудеться 25-27 серпня 2015 р. Б. в м. Івано-Франківську.

З першого грудня щопонеділка на Вічевому майдані м. Івано-Франківська (біля фонтану) відбувається «Духовний майдан».

Захід присвячений темі миру та єдності України і відвернення від війни.

Його організаторами є громадсько-християнський рух «Клич», спільнота «Милосердя», ТУСК «Обнова», Молодіжна християнська організація УМХ.

ПИТАННЯ: Чи може священик під час Літургії переривати читання Євангелія щоразу, коли хто-небудь шумить (наприклад, у кого-небудь дзвонить телефон або кричать діти)? Чи не є це відсутністю милосердя і терпимості?

ВІДПОВІДЬ: Швидше за все, священик, на якого Ви посилаєтеся, турбується про те, щоб Слово Боже досягло всіх, чому може перешкодити сторонній шум.

Роман і отрок Варула

Життя святого Романа подаємо на основі похвальної  проповіді святого Йоана Золотоустого, яку  він виголосив на честь святого мученика.

 Святий Роман був дияконом  у Кесарії Палестинській, однак постраждав в Антіохії. Він перебував у місті саме тоді, коли лукавий намісник Асклипіяд змушував християн зректися Христової віри і руйнував Божі церкви. Тоді святий Роман став перед Асклипіядом і пригрозив йому Божим гнівом. Після судища він переніс жорстокі муки, його били палицями, обливали розпаленим оловом і шматували його тіло, та серед тих страждань святий диякон голосно прославляв Господа, хоч тіло його дерли залізом аж до костей.

Надія Дичка. Коли говорять небеса (розмальовка). — А-4. — 16 с.

Надія Дичка. В ніч святого Миколая (вірші для дітей). — А-4. — 8 с.

Календар священика на 2015 рік.