7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 39 (947) від 11 жовтня 2012


14 жовтня в українському календарі є особливою датою: свято Покрови Пресвятої Богородиці і день створення Української Повстанської Армії (УПА). Богородиця здавна є покровителькою українського народу, тож не випадково українці 70 років тому (1942 р.), чиї землі стали ареною з’ясування стосунків між двома людиноненависницькими режимами — нацистським та радянським — створили армію, яка спершу почала боротьбу проти німецьких окупантів, а з 1944-го – проти російських. Дика орда з північного сходу до того часу уже показала своє нутро, заморивши голодом понад 7 мільйонів життів на Великій Україні у 1932-33 роках і вбивши сотні тисяч мирних жителів Західної України, які стояли на шляху планів ординців. У чому був їхній гріх? Хіба лише в тому, що вони надто вже любили свою землю, шанували свою історію, що не пошепки, а вголос розмовляли рідною мовою, що співали українські пісні, колядки. Хіба це гріх?!

XVII Міжнародна проща вервиці за єдність Церкви зібрала близько 15000 осіб

6-7 жовтня 2012 р. на відпустовому місці василіянського монастиря Успіння Матері Божої (с. Погоня Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл.) зібрались паломники на прощу вервиці за єдність Церкви. Прибули делегації з Польщі, Німеччини, Італії, Канади та Америки, а також з різних областей України. Це вже третій рік поспіль відбувається проща у Погоні.

 

Молитовний захід був насиченим та цікавим. Люди активно долучались до богослужінь. Вечірня програма розпочалась співаною вервицею, яку провадили учасники хору церкви святого Андрія зі Львова. Отець Корнилій Яремак ЧСВВ провадив Хресну дорогу, під час якої паломники із запаленими свічками в руках роздумували над духовними науками. Опівночі розпочались нічні чування. Молодь мала змогу послухати релігійні пісні у виконанні різних гуртів, а старше покоління у цей час молилось у базиліці Погінської Богородиці.

6 жовтня 2012 року відбулася річна проща Чернечої Родини Воплоченого Слова до Зарваниці. У ній взяло участь близько 600 паломників, які прибули зі всіх парафій, якими опікуються отці Згромадження, у супроводі священиків, братів-монахів та сестер-монахинь.

10 автобусів та 6 мікроавтобусів, а також багато родин власними машинами приїхали із Івано-Франківська (парафія Різдва Христового та святих Кирила і Методія), Закарпаття (смт. Дубове, Тячівський район), Вінниці (парафія Покрови Пресвятої Богородиці), щоби разом, у марійському дусі, взяти активну участь у паломництві. Проща відбулася з нагоди року Патріярха Йосифа Сліпого і в наміренні за християнські родини та за нові покликання до богопосвяченого життя.

Відгук про перебування на духовних реколекціях у храмі Вознесіння Господнього в смт. Брошнів-Осада

Ще не стерлися враження та духовне піднесення від нещодавньої участі в спільній молитві спільнот матерів, як знову з любов’ю гостинно приймав вірних Рожнятівщини Брошнів-Осадський храм Вознесіння Господнього на реколекційні 12 Служб Божих. Незвичною була і мета цих Богослужінь – молитва-прохання за оздоровлення наших родин і те, що протягом цих 12-ти днів за наші намірення молились у спільній молитві віруючі в 12-ти храмах Івано-Франківщини, Львівщини, навіть у Єрусалимі разом з прочанами з Брошнів-Осади нас підтримували в наших проханнях. Але ще більш вражаючим було те, що з кожною Службою Божою учасників спільної молитви ставало все більше і більше, і географія їх набувала все більшого розмаху. Ми зустрічали тут віруючих людей і з Н. Струтина, Крехович, Рожнятова, Ціневи, Вільхівки, Ріпного, Перегінська та інших населених пунктів нашого району.

Однією із найяскравіших подій життя парафії Івана Богослова, що у Богородчаних, стала Св. Місія, яка тривала впродовж цілого тижня — з 23 по 30 вересня. Проводили її о. Теодозій Янків ЧСВВ та о. Корнилій Яремак ЧСВВ зі Львова.

Вже в неділю відбулася Служба Божа з наукою місійною, а також урочиста зустріч реліквій Блаженного Папи Івана Павла ІІ.

Щодня зранку до вечора горнулися до храму діти, молодь, старші люди, щоб доторкнутись мощей Блаженного Папи, побожно вислухати Святу Літургію з наукою, приступити до Св. Тайни Покаяння, причаститися Дарами Св. Євхаристії.

У середу, 3 жовтня, на парафії Всіх Святих Українського Народу (м. Івано-Франківськ, вул. Українських Декабристів) спільнота св. Егідія провела пікнік для бездомних.

Молодь спільноти товаришує з безхатченками уже 10 років, кожного знає по імені, знає їхні проблеми і турботи. Для них щосереди роздають бутерброди та чай чи воду на вокзалі і в центральній частині міста (біля Архікатедрального собору).

Мабуть, нема такого практикуючого християнина, який би не знав, що 6-7 жовтня Погоня святкувала величне свято – свято Вервиці.

Кожного року в жовтні Богородиця, об’явлена в Погоні, збирає біля себе своїх дітей, щоб усі разом на цій святій землі, Нею облюбованій, з вірою в серці, з любов’ю в душі, з вервичками в руках приступили до спільної молитви. Яка то велика радість молитися і розважати з Марією! З Нею, найдорожчою, ділитися нашими радостями і печалями, благодаренням і пошаною до Сина Господнього, Її Сина, нашого Господа Ісуса Христа.

Роману Головачуку лише 35 років. Пишемо „лише”, бо такі величаві ротонди, на зразок тієї, яку він з Божою поміччю збудував біля свого родинного обійстя, встановлюють не часто, до того ж за побожну справу здебільшого беруться в уже доволі зрілому чи й пенсійному віці. Тож що спонукало батька чотирьох дітей (Софія, Дмитро, Іван та Іванка) на таку благородну справу?

Івано-Франківський „Карітас” завершив благодійну акцію «Перший портфелик». Останніми отримувачами допомоги стали підопічні Івано-Франківського обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної допомоги, що в селі Мединя Галицького району.

Протягом часу з 23 серпня по 5 жовтня 2012 року 79 дітей отримали нові шкільні портфелі, канцтовари та інше шкільне приладдя, яке необхідне для занять у школі. Вручення портфеликів відбувалось у два етапи – спершу 23 серпня у Благодійному фонді «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» провели свято Першого портфелика для 80-ти першокласників, потім видавали благодійну допомогу для 128 учнів 2-11 класів за зверненнями батьків. Загалом бюджет благодійної акції «Перший портфелик-2012» склав 25 250,00 грн. – це пожертви представників місцевого бізнесу, вірних Української Греко-Католицької Церкви.