7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 32 (1037) від 4 вересня 2014


У Москві днями відбудуться масова лекція і круглий стіл на тему взаємозв’язку Бога і президента Росії Володимира Путіна

«І вийшов інший кінь, вогнянно-червоний, і вершникові, що на ньому, дано взяти мир із землі і щоб один одного вбивали»

Одкр. Св. Івана Богослова, 6:4

За повідомленнями одразу кількох російських інтернет-сайтів цей, на перший погляд, дивний захід очікується 7-го вересня у Москві. Його ініціював громадський рух «Божа воля», на чолі з відомим у Росії т. зв. православним активістом, «експертом в області метафізичного путінізму» Дмітрієм Ентео. Насправді ж ця особа – відомий «православний» екстреміст і фундаменталіст, уславлений своїми скандальними демаршами, витівками і провокаціями «во ім’я Бога і св. православія», який має багато прихильників і покровителів в РПЦ, хоча за свій короткий вік встиг побувати в багатьох сектах.

На анонсованій лекції підніматимуться такі питання: «чи стане наш президент Володимир Путін богом по благодаті, тобто чи буде він мати все те ж, що і Творець всесвіту, окрім спілкування в Його незбагненній сутності?», «чи буде воля Володимира Володимировича з’єднана з волею Бога і досягне непохитності в добрі? Чи буде національний лідер Росії нескінченно пізнавати нескінченно досконалого Бога, проникаючи в глибини Божества?».

Ми вже повідомляли, що у неділю, 24 серпня 2014 р., після молитви «Ангел Господній», проказаної з десятками тисяч паломників, зібраними на площі святого Петра у Ватикані, Папа Франциск привітав Україну з Днем Незалежності, закликаючи до молитви за мир та спокій, за жертви війни, їхні родини та за всіх, що страждають. Святіший Отець згадав, що отримав листа від одного єпископа з України, який розповідає про все це горе, і закликав спільно помолитись «до Пресвятої Богородиці за цю улюблену землю України в день її національного свята!»

У рамках святкування храмового свята в Городенківській церкві Успення Пресвятої Богородиці відбулася святочна академія, присвячена 5-річчю духовної спільноти

«Молитва з псалтирем».

Після молебню куратор таких молитовних об’єднань Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Руслан Ваврик розповів про історію створення псалмів. Їх у Святому письмі є 150, зібраних у п’яти книгах. Автором більшості з них є старозавітний цар Давид. Відтоді минули тисячоліття, а слово прослави Господа живе. Гість закликав знаходити для молитви найкращі хвилини дня, щоб вони були справді помічні. Про надихаючу благодать псалмів повідали Городенківський декан УГКЦ о.-м. Ігор Левицький та парох Котиківської церкви святого Василія Великого о. Василь Гавриш. Саме вони ініціювали створення в деканаті псалтирних спільнот. Нині їх налічується 18. Щодня 360 учасників груп єднаються в закликах до Бога, доносячи свої особисті прохання та молитви за наш край, за Україну.

Лагідної теплої осені 1943 року минулого століття українська молодь у віці 17-23 років організовано вступала в ряди УПА для боротьби з віковічними московськими окупантами. Їх девіз був: краще смерть, ніж неволя у московському ярмі. Основні бої з окупантами проходили в західних областях України. Неприступною фортецею для ворогів став Чорний ліс у Карпатах, де вороги втратили багато вбитими та пораненими. Протягом 10 років тривала смертельна боротьба з ворогами, останній патрон або гранату повстанці тримали для себе, щоб живим не потрапити в руки катів.

Протягом 21-24 серпня 2014 року відбулася дев’ята молодіжна піша проща (для молоді й родин) до Гошівського Святопереображенського монастиря

 

Проща проходила під проводом оо. Василіян, зокрема Голови молодіжної комісії Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йосафата Фітеля ЧСВВ, з благословення Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина та особливого сприяння губернатора ОДА п. Андрія Троценка, служби ДАІ, також медичної й МНС, і присвячена миру в Україні під біблійним гаслом «Учителю благий, що маю робити, щоб успадкувати життя вічне» (Мк. 10, 17).

У м. Івано-Франківську захід розпочався з реєстрації юних прочан (близько 150 осіб) та благословення на добру путь ігумена та пароха монастиря Царя Христа о. Йосафата Фітеля ЧСВВ.

Відбулося освячення новозбудованого храму Вознесіння Господнього УГКЦ в м. Івано-Франківську.


Невеличка святиня постала в дворах житлових будинків на розі вулиць Чорновола та Довженка. Заснована парафія у 2008 році, через рік було збудовано тимчасову каплицю, де служились недільні і святкові Богослужіння. І ось тепер Митрополит Кир Володимир Війтишин здійснив чин освячення новозбудованого храму Вознесіння Господнього УГКЦ.

Рівно один тиждень духовних роздумів про те, як стати приятелем Христа і що для цього потрібно. Тридцять учасників молодіжно-парафіяльного табору парафії св. влкмч. Юрія с. Угорники-Івано-Франківськ шукали практичних відповідей на ці запитання.

 

Табір проходив в рамках програми УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», у якій Літургія і молитва є осередком християнського життя. «Царський банкет» — провідна тема літнього табору, в якій молодь знаходила практичні поради на свої запитання.

в Севастополі31 серпня 2014 року Божого в каплиці Успіння Пресвятої Богородиці м. Севастополя відбувся храмовий празник.

 

Цю урочистість очолив настоятель вірних УГКЦ м. Євпаторії о. Богдан Костецький, котрий відслужив празничну Святу Літургію та виголосив Слово Боже. Це була дійсно велика подія для севастопольців у цьому році!

Щоб підтримати своїх братів і сестер, на свято прибули віруючі греко-католики м. Євпаторія разом із своїм церковним хором. Важливою була присутність римо-католицького священика о. Анатолія, який послужив усім бажаючим Святою Тайною Сповіді.

19 серпня 2014 року спільнота «Голос Марії» відсвяткувала свою першу річницю.

 

Керуючись словами святого Письма «Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім’я, там Я серед них» (Мт.18, 20) та задля підтримки своїх чоловіків, дружини священиків Івано-Франківської архієпархії УГКЦ з’єдналися у спільній молитві. Щопонеділка впродовж року спільнота «Голос Марії» збирається на молитву вервиці, а також практикує читання Святого Письма та духовні науки священнослужителів.

До 30-их роковин смерті Патріярха Йосифа Сліпого (1894-1982) 7 вересня 1984 року в Римі перестало битися серце Першого Патріярха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Йосифа Сліпого (1894-1982).

92 роки невтомного і відданого служіння в Христовому винограднику, освячені незламною вірністю Апостольській столиці, 18-ма роками ув’язення, безмежною синівською любов’ю до рідної землі та свого народу, відданістю науковій та пастирській діяльності увінчалися не тільки видимими плодами, що їх залишив Патріярх Йосиф своїм нащадкам, але й проклали йому шлях у безсмертя.