7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

29 березня, на 96-му році земного життя, відійшов у вічність отець Йосафат (Ілля) Лесів

 Народився о. Ілля (Йосафат) Лесів 28 липня 1917 року в селі Церківна Долинського району. Змалку любив співати, майструвати, а найбільше любив музику. Батьки порадили йому вчитися на дяка. Навчання у Гошівському монастирі проходило успішно. Тут він засвоїв не тільки знання з дякування та регентства, але й вивчив теорію та практику гри на скрипці, гітарі, домбрі та рідкісному музичному інструменті – цитрі.

У 1940 році совітська влада заарештувала Іллю Лесіва і заслала його до Воронезької області в село Середні Ікарці. Там разом з іншими засудженими відправляли Акафісти, Молебні до Серця Ісусового, Матері Божої. Тут він постановив собі: якщо щасливо відбуде заслання і повернеться додому, то вивчиться на священика.

У 1947 році повертається додому і підпільно дякує. Офіційно працює фінагентом, художником, а потім і лісорубом. Одночасно підпільно навчається на священика. 7 квітня 1979 року, на свято Благовіщення, у селі Вільхівка на Львівщині Ілля Лесів був висвячений на священика і одержав монаше ім’я – о. Йосафат ЧСВВ. Святитель — Владика Йосафат Федорик ЧСВВ.


У ті роки УГКЦ зазнала гоніння з боку партійних структур. У такий нелегкий, тривожний час о. Йосафат не покидає віруючих своєї парафії, а також навколишніх сіл.

Неодноразово його штрафували, попереджали, а то й нападали на хату, ламали вікна, двері, але сусіди завжди приходили на допомогу.

4 серпня 1982 року органи КДБ зруйнували церкви в Церківній та Станківцях, але не зламали духу нашого отця. Він безстрашно відправляв Богослужіння в садах, хатах.

Парафіяни сіл Церківна та Станківці, не зважаючи на заборону, йшли під церкву молитись. Дякуючи Богові та Його вірному слузі о. Йосафату, села мужньо вистояли і утримали свою віру, не прийнявши православ’я.

Коли УГКЦ вийшла з підпілля, о. Йосафат відразу береться до діла. Під його керівництвом відремонтували церкви в Церківній та Станківцях, відновили знищені придорожні хрести, каплички.

Вірні цих та довколишніх сіл любили о. Йосафата як духовного батька, порадника, наставника, який власним прикладом вказував шлях до Бога.

За зразкову душпастирську працю о. Йосафат був відзначений Золотим Нагрудним хрестом з оздобами.

30 березня 2013 р. священичий Парастас очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Наступного дня похорон покійного отця очолив декан Болехівський о. Дмитро Павлик. Похоренено отця Йосафата Лесіва біля парафіяльного храму в с. Церківна.

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ, видавництво „Нова Зоря” глибоко сумують з приводу смерті вислуженого пароха о. Йосафата Лесіва.

 

Вічна йому пам’ять!