7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 15 (923) від 5 квітня 2012

Мешканці Івано-Франківська пройшли вулицями міста, розважаючи Страсті Христові

 1 квітня мешканці та гості Івано-Франківська мали чудову нагоду черговий раз розважити над спасительними терпіннями Христа. Цього дня відбулася 15-та, ювілейна Хресна Дорога, яка традиційно розпочалася від монастиря оо. Василіян і завершилася біля Архікатедрального Собору св. Воскресіння.

Конгрегації у справах

віровчення Римського Апостольського Престолу про канонічний статус «самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів» 

У попередньому розважанні („Нова Зоря”, ч. 14) ми застановлялися над питанням: чому маємо розважати муки Христові? Ми з’ясували, що до цього пробуджує нас велич терпінь Ісуса, безмежна любов Христа до нас та наша власна любов, бо терпіння Христа — це не лише школа чеснот, але й джерело нашого освячення.

Ми намітили собі застановитись ще коротко над тим, як розважати нам ці терпіння Христові?

29 березня в рамках відзначення міжнародного Дня молитви проти абортів та Дня пам’яті абортованих дітей, проведено молитовну акцію — Хресну Дорогу «Івано-Франківськ проти абортів».

30 березня в с. Гузіїв Долинського деканату відбулася Хресна Дорога. Для села — це подія неабиякого значення, хоч і відбувається кожного року.

Пізно ввечері люди беруть до рук свічки і йдуть селом від хреста до хреста. Цього разу на запрошення отця-пароха Богдана Гаврилишина в Хресній дорозі взяли участь декан Долинського деканату о. Зореслав Котович, Синкел у справах капеланського служіння о. Василь Рак, о. Василь Керницький та інші священики Долинського та Болехівського деканатів.

о. диякон Ігор ЛІПЧАНСЬКИЙ.

Спомини Марти Ганушевської-Малкош

(Продовження. Початок у числах 12,13, 14).

Директор радгоспу підмовляв людей, щоб будувалися, що допоможуть в будівництві. Одна родина, в якій було чотири дорослих чоловіків, за кілька років звела хатину, а після звільнення продала і поїхала в Україну. Одного старшого чоловіка мали судити за те, що приніс з поля кілька огірків, він не зміг того пережити і повісився біля бараку. Пізніше помер о. Жупанський, колишній капелан Січових Стрільців. Також помер молодий хлопець, мав відкриту форму туберкульозу.

Такою була тема великопосних місій у парафіях Різдва Христового, при єпископській резиденції, та святих Кирила і Методія, опіку над якими провадять отці Згромадження Воплоченого Слова.

Ці заходи відбулися у рамках відзначення року християнського покликання з особливим наголосом на покликанні мирян та у рамках року Святих Тайн. Протягом 2012 року Церква закликає всіх християн роздумувати над своїм покликанням та служінням у світі, бо саме слово «мирянин» означає тих, хто живе в миру. А одночасно закликає всіх пізнати більш глибше роль Святих Тайн у дорозі досконалості та утвердитися в потребі їх практикування.

З 26 по 28 березня з благословення настоятеля храму св. Кирила та Методія о. Степана Скібіцького в монастирі сестер Пресвятої Родини с. Гошів відбулися реколекції для членів спільноти «Українська Молодь – Христові» м. Калуш. Їх на запрошення духівника спільноти о. Миколи Крушеца провів викладач Івано-Франківської духовної семінарії о. Ярослав Тимішак.

З 2009 року в Івано-Франківську діє благодійна організація – Українська благодійницька мережа.

Головою правління є Василь Футерко, а координатором благодійних проектів п. Наталія Марцінко. Ця організація піклується про дітей-сиріт з особливими потребами. Вона реалізує благодійні проекти для вихованців дитячих будинків-інтернатів, переважна більшість яких є сиротами та одночасно мають фізичні, розумові вади.

Днями ми святкували 145–ту річницю з дня  народження Блаженного священномученика  Григорія Хомишина. А 29 березня в храмі Івано-Франківської Духовної Семінарії відбулась конференція, в рамках якої було представлено перевидання надзвичайно цінної книги Блаженного Григорія «Українська проблема», яка лаконічно висвітлює перспективи українського державотворення з точки зору Католицької Церкви. Презентація книги  була організована з ініціативи директора видавництва «Нова Зоря» о. Ігоря Пелехатого та з благословення Преосвященнішого Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина.

26 березня в приміщенні міської ради Івано-Франківська організували „круглий стіл” „Збережи життя”, проблематикою якого було проведення абортів в Україні.

Зустріч розпочали молитвою. Просили в Господа благословення і світлих думок, щоб знайти правильне рішення, яке відповідає не нашій, людській, волі, а волі Божій.