7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 5 (1105) від 4 лютого 2016


В селищі Чернелиця Коломийсько-Чернівецької єпархії при церкві Різдва Пресвятої Богородиці відбулася визначна історична подія – двадцять років тому було засноване Згромадження Євхаристійного Ісуса. Який прекрасний ювілей – двадцять років з Євхаристійним Ісусом, з Його любов’ю!

У січні зібралися члени Згромадження, щоб під проводом місцевого священика о. Дмитра Стефанюка відправити подячну Святу Літургію в честь Євхаристійного Ісуса. Кожен мав можливість приступити до Тайни Сповіді і прийняти Євхаристійного Ісуса.

Бог милосердя, милосердний Бог. Для мене це справді є паспортом нашого Бога», – сказав Папа Франциск, спілкуючись з італійським журналістом Андреа Торніеллі, розмова з яким нещодавно побачила світ у формі книги-інтерв’ю «Боже ім’я – Милосердя».

«Не існує якогось особливого чи окресленого факту», – відповідає Святіший Отець на запитання про те, як виникло бажання проголосити Ювілей Милосердя і що стало особливою спонукою для цього. За його словами, мова йде про речі, «які зберігаються в молитві». «Я призвичаївся ніколи не довіряти своїй першій реакції перед обличчям якоїсь ідеї, яка до мене приходить, чи пропозиції, яку мені роблять, – сказав він. – Я ніколи не довіряю, тому що перша реакція, зазвичай, є помилковою. Я навчився чекати, ввіряти справу Господеві, просити Його допомоги, щоб краще розпізнати».

Папа зазначив, що центральне місце милосердя, яке для нього представляє «найважливіше послання Ісуса», визрівало і зростало у ньому протягом священичого життя, як наслідок досвіду, отриманого під час сповідання, стаючи свідком «численних позитивних і прекрасних історій».

Заходи, присвячені Дню Соборності України та вшануванню героїзму українського юнацтва – Героїв Крут відбулися у древньому Чернігові.

Зокрема, урочисті збори та концерт в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм пройшли за українським патріотичним репертуаром, який розпочався славнем ОУН «Зродились ми великої години» у виконанні ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди». Це надзвичайно сподобалося глядачеві, як також концерт у міському палаці культури з патріотичними піснями та композиціями, які ще раз довели, що попри неоголошену криваву окупаційну путінську війну, сучасна Українська Нація гуртується навколо власних національних  пріоритетів культурно-мистецьких скарбів.

Екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви Владика Степан Меньок прокоментував нещодавній мітинг в окупованому Донецьку, де протестувальники вимагали заборонити УГКЦ та інші «секти». За словами єпископа, це дійство нагадало йому події з тоталітарного минулого, коли репресивна радянська машина загнала греко-католиків у підпілля і теж називала УГКЦ сектою.

Близько 500 людей 29 січня зібралися біля храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Донецьку. Мітингувальники заявили, що виступають проти сектантів, УГКЦ, яка, за їхніми словами, нав’язує людям ідею єдності з Україною. Багатьом на мітингу роздавали заздалегідь підготовлені плакати.

Хочу, щоб моя розповідь допомогла тим людям, які перебувають в розпачі, кому здається, що Провидіння Боже про них забуло, тому спішу поділитись своєю життєвою історією.

 

Допомога Господа в моєму житті відчувалась неодноразово, але цей випадок ще більше підтвердив, наскільки є велика Божа ласка для тих, хто прибігає зі щирими просьбами до Всевишнього.

Радості в моїй сім’ї не було меж, коли я вдруге завагітніла. Все йшло якнайкраще: я почувалася добре, УЗД та аналізи були в нормі. Та на 22-му тижні вагітності під час чергового УЗД був поставлений страшний діагноз: «Вторинна гідроцефалія. Синдром Арнольда-Кіарі». Цей страшний набір незрозумілих медичних термінів та рекомендації не одного лікаря – зробити аборт для мого ж добра та цієї дитини – просто “вбили” мене. Діти з таким діагнозом, зі слів лікарів, прикуті до ліжка, не можуть самостійно справляти найменші фізіологічні потреби. Словом: це – не людина, а овоч.

Випікання та розпис різдвяних пряників набуває все більшої популярності серед українців. Вони поступово стають таким самим символом Різдва, як і кутя чи вертеп.
Чудовою можливістю здобути нові цікаві вміння став кулінарний майстер-клас «Приготування різдвяних пряників та святкового коктейлю», який відбувся на базі БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».
Учасниками заняття стали діти з малозабезпечених сімей, напівсироти, переселенці, а також діти, батьки, яких є учасниками АТО. Завдяки  майстер-класу вони отримали унікальну можливість навчитися готувати тісто та пекти пряники, робити кольорову солодку глазур, розписувати пряники і варити святковий коктейль з корицею та прянощами. Охоче долучалися до роботи та брали активну участь у приготуванні навіть батьки, які прийшли з дітьми на майстер-клас.

ПИТАННЯ: Коли планують оприлюднити рішення комісії з Меджугор’я?

ВІДПОВІДЬ: На це питання не можна відповісти інакше, як словами Папи Франциска. У відповідь на таке ж питання журналіста на прес-конференції по дорозі з Сараєво в Рим Святіший Отець нагадав, що об’явлення Діви Марії в Меджугор’є були предметом поглибленого вивчення спеціальної комісії, створеної Папою Бенедиктом XVI. В даний час, сказав Папа, над результатами дослідження працює Конгрегація віровчення, яка не повідомила про дату оприлюднення свого рішення.

Ми, в свою чергу, нагадаємо про загальні критерії, яким повинні слідувати віруючі в очікуванні остаточних висновків Конгрегації. Ці критерії викладені в документі тієї ж Конгрегації «Правила для визначення істинності  об’явлень і одкровень».

Коли в Городенківському храмі Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ з літа почали практикувати Молитви Прослави під музичний супровід, було багато скептиків. Однак новація прижилася. Бо, як сказано в Святому Писанні, «і тому прославляти буду тебе, — на інструментах музичних істину Твою, Боже, — на гуслях співатиму тобі, Святий Ізраїлів» (Пс. 70).

 

Відтепер щоп’ятниці Молитви Прослави відбуваються під супроводом гри на скрипках та гітарі у виконанні наших музикантів, а зокрема маестро Василя Дутчака. Активну участь у дійстві беруть і діти з релігійного гуртка «Надія в Господі». Для зручності в церкві використовують мультимедійний екран, на який виводять слова молитов. 

Минулий тиждень на наших теренах відзначився черговими припадками антиукраїнської та антиуніятської істерики в Московському патріархаті та в політичному керівництві Російської Федерації.

Здавалося, що приступ антиукраїнської істерики у Московського патріарха Кіріла на зібранні глав Православних церков у швейцарському Шамбезі продиктований виключно страхом Москви, щоб Константинополь не надав автокефалії УПЦ МП або не визнав автокефальною церквою УПЦ КП. Виглядає, що так воно і є, тим більше, що 27 січня у тому ж таки Шамбезі Кіріл відверто шантажував Царгород, мовляв, дасте українцям автокефалію – ми підемо в розкол.

Сотні тисяч італійців протестували в Римі у суботу, 30 січня, проти закону, який гарантує одностатевим парам рівні з традиційною сім’єю права, зокрема з усиновлення дітей.

Демонстрація організована у рамках «Family Day» за участю представників організацій із захисту сім’ї, а також християнських організацій Італії. Учасники зібралися на демонстрацію на терені античного Circus Maximus, неподалік Колізею.

У величавій церкві Переображення Господнього м. Івано-Франківська (м-н Пасічна) 31 січня відбулася Розколяда. Із вступним вітальним словом до вірних звернувся настоятель отець-митрат Борис Гобир. «Ця Розколяда є нашим свідченням любові до Народженого Ісуса», – зазначив священик.
 Вже другий рік у храмі проходить це святкове дійство. Цьогоріч гостей і друзів було так багато, що величезна церква здавалася замаленькою.
 У святі взяли участь хори «Єдині серцем» церкви Переображення Господнього під керівництвом п. Ольги Шмагайло, молодіжний дитячий хор «Sanctus» під кер. п. Альміри Домбрівської, камерний хор храму «Переображення» (кер. п. Ірина Гріца-Федорняк) та гості храму – хор з церкви Матері Божої Неустанної Помочі при монастирі о. Редемптористів (кер. п. Надія Дяченко) та хор із храму св. Йосифа Обручника (кер. п. Оксана Мандзюк).

 

Дорога пані «Парафіянко», як підписано під Вашим дописом («Коли твій чоловік – тиран», «Нова Зоря, ч. 3 за 2016 р.). Звертається до Вас читачка «Нової Зорі» і Вашої статті, яка не залишила мене байдужою до Вашої долі.

З досвіду знаю, що з Божою допомогою можна поправити відносини в сім’ї. Читачі вже моляться за Вас, а ще потрібно деяких зусиль з Вашого боку.

Насамперед – довір’я до Божого милосердя, в якого нема нічого неможливого, а також до Матері Божої – віддайте себе під Її покров і щодня це робіть у молитвах зранку.

Римський Архієрей Папа Франциск 8 вересня 2015 р. вніс зміни в Кодекс Канонів Східних Церков, якими реформував  подружні процеси. В УГКЦ вони почали діяти з 1 січня 2016 року.  Багато журналістів публікували власні статті під заголовками на кшталт «Папа спростив і скоротив процедуру церковного розлучення»; «Відтепер процеси в церковних  трибуналах будуть безкоштовними». Що ж насправді відбулося? Про це запитуємо в о. Віталія Токаря, суддю Митрополичого Трибуналу Івано-Франківської Митрополії.

- Отче Віталію,  які саме  зміни запровадив Папа Франциск?

– Мова йде про документ Mitis et misericors Iesus» (Смиренний і Милосердний Ісус), який вносить зміни до Кодексу Канонів Східних Церков (далі ККСЦ). Разом з цим оприлюднено документ «Процесуальні правила ведення процесів визнання недійсності Таїнства Подружжя». Найперше необхідно підкреслити, що ці документи жодним чином не міняють доктрину Католицької Церкви щодо нерозривності подружжя, а лише змінюють певні правила ведення процесу визнання недійсності подружжя.