7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 44 (1096) від 3 грудня 2015


Напередодні 82-х роковин Голодомору вчені з Інституту демографії та соціальних досліджень Національної Академії Наук України оприлюднили «сенсаційні» дані: виявляється, жертв сталінського геноциду було не сім мільйонів, а заледве чотири…

Цим повідомленням Україні завдано чергового морально-психологічного удару, але, на превеликий жаль, ніхто на це належним чином не відреагував: ані влада, ані суспільство, ані правозахисні організації. Свідоме ж українство вчергове ковтнуло гірку пілюлю: нашу національну гідність вже вкотре потоптано.  Тепер – ученими із державного наукового закладу, які (знову ж приблизно) визначили, що жертв голоду було не більше, як 3 млн. 900 тис. І це при тому, що такі всесвітньовідомі дослідники як Роберт Конквест і Джеймс Мейс, десятки українських пошуковців незалежно один від одного одностайно ствердили, що у 1932-33 рр. від голодового геноциду загинуло щонайменше сім мільйонів українців.

На парафії Христа Спаса в с. Павлівка Лисецького деканату відбулася зустріч Чудотворної ікони Матері Божої, яка прославилися у Погоні. Із побожністю та святістю в серці учні нашої школи активно долучились до цієї події.

 

Після зустрічі ікони парох церкви о. Володимир Заліський у співслужінні з о. Василем Сеньком, о. Миколою Затварницьким та настоятелем собору Матері Божої у Погоні о. Никодимом Гуралюком ЧСВВ відслужили Святу Літургію.

Шановна редакціє, щиро дякую за благородну і нелегку працю на журналістській ниві. Наближається Новий рік і Різдво Христове, завершується передплата на часопис «Нова Зоря». Я бажаю Вам здоров’я, успіхів у праці для блага всього народу, і щоб тираж газети збільшувався.

Важливіше бути духовно багатим, ніж добре забезпеченим матеріально. Я з чоловіком Петром передплачуємо видання відразу на цілий рік, щоб потім не забути, або не зостатись без духовної поживи, яку черпаємо з «Нової Зорі».

Вірні різних парафій м. Івано-Франківська відвідали храм св. Анни у м. Борислав Львівської області. Організатор прощі Марія Ревчук – щира, доброзичлива, любляча мама, бабуся і сестра у Христі, парафіянка церкви Матері Божої Неустанної Помочі. Багато прощ по святих місцях на її рахунку: до Зарваниці, Гошева, Унева, Страдчу, Джублика, Закерничного.

 Очі п. Марії випромінювали доброту, коли вона окроплювала  всіх свяченою водою, а паломники спільно возносили молитви до ангелів-охоронців за щасливу дорогу. Їхали з наміреннями за мир в Україні, за навернення грішників, за хворих, за всяке прошення, за померлих рідних, за Небесну Сотню, полеглих воїнів АТО, бо знають слова Христа: «І все, що попросите в Моє ім’я, те вчиню, щоб Отець у Сині прославився» (Ів. 14, 13).

17 листопада 2015 р. відійшла у вічність людина щирого серця п. Надія Білик, ведуча духовних прощ, котра випромінювала сонце і ділилась радістю й теплом, тішилась успіхами інших, навертала до Господа людей, їдучи у святі місця.

Її духовним наставником був монах ЧСВВ о. Порфирій Шумило з парафії Царя Христа, що на Майзлях в Івано-Франківську. Завжди в салоні нашого автобуса п. Надія Білик розпочинала вранішню молитву до Господа  Бога і навчала нас Божих наук. Співали ми духовні  пісні, як любила вона часто висловлюватись, «На Божу прославу».

Паломницька агенція «ЗОРЯ-тур» запрошує до Святої Землі (Ізраїль, Палестина) 23-30 грудня (вісім днів) 2015 року.

8 днів перебування на Святій Землі з прощею у супроводі священика до місць, де народився, виріс, проповідував Євангеліє, зазнав мучеництва, був розп’ятий і воскрес Господь наш Ісус Христос.

24 листопада у м. Долина відбулась велична подія – святочна академія, приурочена світлій пам’яті громадського діяча, священика, політв’язня о. Ярослава Лесіва.

 

Подія відбулася в школі №7 і носила далеко не шкільний формат, а навіть вийшла за межі Івано-Франківщини, адже гостями були: син покійного п. Тарас Лесів, син дисидента Михайла Дяка, відомий композитор, поет, бард Олесь Дяк. Батько Олеся Михайло товаришував з о. Ярославом і сам Олесь з дитячих літ його добре знав, а згодом упорядкував збірку поезій о. Ярослава та очолив фонд пам’яті о. Ярослава Лесіва. Також о. Михайло Дудар, який в останні місяці життя о. Ярослава часто служив із ним, о. Ігор Ліпчанський, священик церкви св. Андрія Первозванного, о. Василь Бурій, священик с. Липа, вчителі міста та району, преса.

На адресу Івано-Франківської Архієпархії надійшла подяка за ревне служіння о.митр. Дмитра Бігуна пораненим бійцям від керівництва військового шпиталю в Дніпропетровську. 

Командування військової частини А4615 (військовий шпиталь) висловлює щиру подяку за допомогу капелану о. Дмитру Бігуну, який займається духовною опікою поранених воїнів АТО, які прибувають на лікування. Отець Дмитро є одним із перших військових капеланів, що прибув у військовий шпиталь з 09.09 по 01.11.2014 року: до того він звершував служіння у механізованій бригаді в/ч 3938 за наказом департаменту патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

У Католицькій школі св. Василія Великого м. Івано-Франківська  часто відбуваються зустрічі з відомими й талановитими людьми краю. На останній з них учні мали змогу слухати уривки прозових та поетичних творів із уст поетеси, письменниці, лауреата літературних премій,  а також літературного конкурсу «Коронація слова» Марії Ткачівської.

Пані Марія -  кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, авторка численних навчальних посібників, наукових статей, співавторка словників та монографій.

Революція Гідності сприяла відродженню цінностей свободи, переосмисленню багатьма свого призначення, пробудження високих моральних якостей людини. Саме тому 20 листопада у Сєверодонецькому училищі ім. С. Прокоф’єва Луганської області відбулася виставка, присвячена Дню Гідності та Свободи.

На виставці були представлені плакати на тему «Майдан та війна на Сході», які надіслали волонтери з Харкова, витинанки та дитячі малюнки з Вінниці, книга-реквієм «Небесна сотня» з Івано-Франківська та світлини з першої річниці Дня Гідності та Свободи у місті Сватове.

Нещодавно минуло 60 років з часу відкриття психоневрологічної лікарні у с. Підмихайлівці на Рогатинщині.

Приміщення, в якому розташований цей лікувальний заклад, має непросту історію. До 1946 року тут був монастир сестер Василіянок, який перебував під опікою Праведного Митрополита Андрея Шептицького. Після ІІ Світової війни, коли з наказу Сталіна була ліквідована УГКЦ, тут  не надовго розміщувалася спочатку дільнична лікарня, а потім районний тубдиспансер.