7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 25 (901) від 3 листопада 2011


13 грудня 2011 року, у день св. Апостола Андрія Первозванного, Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук відвідає з Архіпастирським візитом м. Івано-Франківськ.

 Послання Блаженнішого Святослава Шевчука з нагоди двохсотріччя з дня народження будителя України

отця Маркіяна Шашкевича

Цими днями Україну відвідує делегація Американської Єпископської Конференції (АЄК). Упродовж дванадцяти днів у нашій країні перебувають Владика Блейз Купік, Єпископ Спокейн (штат Вашингтон США), член підкомітету «Допомога Церкві в Східній Європі» АЄК, та д-р Деклан Мерфі, керівник Бюро національних збірок для Церкви в Центральній та Східній Європі АЄК.

У неділю, 23 жовтня, в місті Городенка провели заходи на вшанування 52-ої річниці поховання провідника ОУН Степана Бандери. Щоб відзначити цю події, прибули гості з Коломиї, Калуша, Івано-Франківська, з сіл районну та мешканці міста.

Доля всім посилає щастя, треба лише допомагати їй. Треба вчитися в інших відбудовувати своє майбутнє, не піддаватися спокусі пливти за течією, не пускати зневіру в душу і пам’ятати висновок мудрості земної – твердо вірити в Божу Силу, в молитву святу.

Першого листопада, у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, в музеї Визвольних змагань імені Степана Бандери, що по вулиці Тарнавського, 22 м. Івано-Франківська, відкрилася виставка «Шляхом Золотого Лева», присвячена 93-й річниці «Листопадового зриву».

Серед буйних лісів та квітучих садів на мальовничих пагорбах розкинулось наше село Вербка. Живуть тут щирі, працьовиті і побожні люди, які з Божою допомогою, наполегливістю збудували нову церкву і дзвіницю. Тепер наш храм є найвеличнішою окрасою села. Щонеділі і в свята мелодійний спів дзвонів скликає всіх християн на Святу Літургію.

З нагоди ювілею створення Пересопницького Євангелія в палаці культури «Мінерал» м. Калуша відбувся фестиваль духовної пісні, в якому взяли участь 12 колективів: один світський, та одинадцять  церковних хорів міста Калуша.

Із нагоди храмового празника церкви святого Апостола і Євангелиста Луки-лікаря, що при Івано-Франківській обласній клінічній психоневрологічній лікарні №3, та святкування 5-ої річниці з його посвяти, 31 жовтня 2011 р. Б. відбулася урочиста Св. Літургія.

Під такою назвою пройшов семінар для вчителів Івано-Франківської області, який організувала  Комісія  у справах мирян УГКЦ.

При Городенківській церкві Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (колишній костел) відбулося урочисте відкриття парафіяльно-катехитичної школи, яка носить ім’я святої Анни.

Під такою назвою у видавництві „Нова Зоря” побачив світ пісенний збірник письменника-патріота, поета-пісняра незабутнього Романа Юзви (1934-2003), який був презентований 27 жовтня у Центрі підвищення кваліфікації держслужбовців м. Івано-Франківська.

Колись дуже давно королева заможного королівства ніяк не могла знайти відповіді на запитання, що є найдорожчим на землі? У королівстві і за його межами було сказано, що хто принесе королеві найдорожчий подарунок і зуміє її здивувати, буде щедро винагороджений. На почуту звістку до палацу з’їжджалося чимало людей. Усі вони були багатими, та, очевидно, прагнули ще більше розбагатіти, отримавши частину володінь, які королева обіцяла за відповідь на запитання. Численні купці пропонували королеві вишукані товари з різних куточків світу. Серед них були і дорогоцінні тканини, заморські фрукти, діаманти, прикраси небаченої досі краси та оздоби. Але жодна з цих речей у очах королеви не була найдорожчою. Тоді вона вирішила, що відповідь на її запитання повинні знати відомі мудреці та філософи. Знову у замку королеви було людно і гамірно. Мудреці та філософи говорили про величезні поклади золота у Африці, інші – про невичерпні запаси палива на Заході, а ще про екзотичні рослини і тварини з цілого світу. Та жодна із відповідей не задовольняла королеву. Питання досі залишалось нез’ясованим. Але одного погожого дня повз палац проходив бідний чоловік. Його зацікавила суперечка мудреців про найдорожчу річ на світі.

5 листопада о. Михайло Лаврук, парох сіл Блюдники і Темерівці Галицького деканату, святкує 60-літній ювілей