7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 31 (1083) від 3 вересня 2015


Події останнього понеділка цьогорічного серпня сколихнули Україну. У Києві під Верховною Радою знову пролилася невинна кров. У зовні мирному протистоянні від розриву бойової гранати загинуло троє нацгвардійців, ще більше 130-х поранено...

 

Відлік трагічним жертвам започаткувала Небесна Сотня півтора року тому на Майдані. Загинули невинні українці, а т. зв. опозиційні політики в той час домовлялися в той час з Януковичем про переділ влади.

А потім була втрата Криму, нахабне захоплення терористами міст і сіл на Донбасі, масакра під Волновахою, Краснопіллям, Савур-Могилою, Іловайська трагедія, знищене Донецьке летовище, Дебальцевський казан і нові «мінські угоди». Загинули тисячі захисників України, а очільники держави, яких несподівано для них самих занесло хвилею Революції Гідності у владні кабінети, весь час домовлялися з агресором.

На свято Переображення Господнього, 19 серпня 2015 року, виповнилось 20 років з часу чернечого служіння
о. Йосафата Фітеля, ігумена монастиря отців Василіян в Івано-Франківську.

 

Походить він із с. Коти Яворівського району Львівської області. Батько Олексій та матір Люба передали своєму найстаршому синочку Михайлику (о. Йосафату) велику віру і побожність. У батьків народилось аж восьмеро дітей. Коли Михайло-Йосафат вступив до монастиря, то на другий день у нього народився брат Ігор.  Отець жартує: «Дивлюсь на Ігоря і бачу своє покликання».

(Інтервю з Єпископом Йосафатом Мощичем) - Преосвященний Владико Йосафате! Минув  рік, відколи Ви стали єпископом-помічником Івано-Франківським. Підведіть підсумки своєї праці за пройдений час?

- Отож, можу сказати, що мені, як єпископу, виповнився тільки рочок. Це ще дуже малий термін. Взагалі Єпископ – це наслідник Апостолів. Апостол – це посланець Божий до свого народу Божого, а особливо до священиків та вірних. За минулий рік найперше, що я робив, це допомагав Митрополиту Володимиру Війтишину в душпастирських, адміністративних справах, які він здійснює. А також Митрополит доручав мені уже святительський уряд, де я уділяв священичі свячення чотирьом дияконам та дияконські – для сімох піддияконів. Крім того, займаюся координацією всіх комісій, які є в нашій Архієпархії, та очолюю комісію, що розглядає прохання семінаристів до священства.

Проте невід’ємним моїм завданням, яке випливає з самої суті єпископства, є молитися за всіх священиків, монашество, особливо в кожній Святій Літургії, щоб вони в мудрості і благодаті провадили народ Божий. Це є моє покликання єпископа – заступатися перед Богом за священиків Архієпархії, щоб вони мали силу і благодать поширювати Царство Боже і готувати другий прихід нашого Господа. Звичайно, користаю з можливості зустрітися зі священиками на різних конференціях, реколекціях, семінарах, обмінююся досвідом з ними, дбаючи про їхню священичу формацію.