7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

З 28 по 30 липня Народний аматорський хор «Дзвін» м. Тисмениці, який на всі свята та в перші неділі місяця співає Службу Божу у Погоні, на чолі з о. Никодимом Гуралюком, ЧСВВ відвідав греко-католицькі парафії Східної України. На запрошення о. Петра Креніцького, пароха церкви Пресвятої Богородиці м. Мелітополя Донецького Екзархату, відгукнулася Тисменицька районна адміністрація, районна рада та відділ культури, які профінансували подорож хористів.

16 учасників хорового колективу, на чолі з п. Мирославою Василюк, прикрасили своїм співом Святі Літургії в м. Мелітополь, с. Нижні Сирогози, Верхні Таргаї. Це ті парафії, де є василіянські монастирі і їх обслуговує о. Петро Креніцький та його сотрудники. А проживають на цих парафіях вихідці із Західної України, яких у 40-50-их роках було і вислано в Сибір. Після відбуття строку родинам із Галицького та Тлумацького району заборонили повернутись на свої рідні землі, а дозволили оселитись у донецьких та херсонських степах.

Під час спілкування з о. Никодимом та хористами галичани розповідали, що радянська влада їх пограбувала і матеріально, і духовно. Забрали майно, переселили  в край, де звучить російська мова, позбавили рідних греко-католицьких храмів.

І аж нещодавно, усього п’ять років тому, в цих краях відродилась УГКЦ, постали монастирі, завдяки о. Петру Креніцькому. Саме він купував будинки, зруйновані костели та переобладнував їх на монастирі й церковці. У с. Верхні Таргаї, де костел не мав даху, бо впала стеля, вдалось перекрити дах, поставити євровікна. А тепер місцева влада хоче з храму, який відвідує 80 парафіян,  зробити музей для села. У с. Нижні Сирогози о. Петро відкрив Дім милосердя ім. св. Володимира Великого, в якому опікуються інвалідами.

Хористи спілкувались із місцевим населенням упродовж трьох днів, влаштовували концерти з народними та сучасними піснями. Особливо всім припали до душі два твори «Запалю свічу» (сл. і муз. Руслани Лоцман) та «Лист до матері» (сл. Степана Стефурака, бійця, який загинув в АТО, муз. Мирослави Василюк). Вірні Східної України просили в покутян тексти пісень та ноти. Вони хочуть відродити на своїх теренах українську культуру, звичаї, традиції.

У храмі св. Володимира Великого м. Херсон  Архієрейську Службу Божу очолив Владика Михаїл Бубній, а погінські хористи її супроводжували. Отець Никодим кожному храмові, де вони перебували, подарував на згадку ікони Ісуса Христа, св. Йосафата та св. Василія Великого.

Юлія БОЄЧКО.