7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

23 липня 2017 року Божого прочани церкви свв. Володимира і Ольги м. Івано-Франківська у супроводі п. Анни Беліци вперше вирушили на прощу до Улашківського монастиря, що в Чортківському районі Тернопільської області.

Монастир розташований на горі, вкритий довкола лісами, а в долині протікає річка Серет. Природа вражає красою. І не дивно, що саме в цій місцині розташоване відпустове місце — монастир отців Василіян. Варто зазначити, що з нагоди ювілею – 400 років Василіянського Чину – Папа Франциск надав повний відпуст святині.

Серед українських відпустових місць завжди найбільшою побожністю відзначались місця, де знаходились чудотворні Богородичні ікони. В Улашківському монастирі є аж дві чудотворні ікони: святого Івана Христителя та Пресвятої Богородиці з Ісу­сом, подарована в далекому 1765 р. родиною Раціборських-Добринських, які прославилися великими чудами.

Ігумен монастиря отець Теодозій Крецул розповів, що колись Улашківці було містечком, яке мало Магдебурзьке право і було досить великим. До Улашківських чудотворних ікон на відпуст сходилися численні паломники. А відпустів монастир мав аж кілька: на Різдво Пресвятої Діви Марії, Різдво св. Івана Христителя, який був найдовшим і найславнішим відпустом, бо тривав аж вісім днів, а також у празник Усікновення глави св. Івана Христителя та деякий час на свято Переображення Господнього, а від 1738 р. – і на свято Благовіщення Діви Марії, бо так названо нову церкву, що в 1738 р. перенесли на гору.

Віднедавна монастир також наділений ще одним відпустом – у свято св. свщмч. Йосафата, якому посвячена невеличка капличка на монастирському подвір’ї, побудована неподалік від церкви, що служить власне для відпустових відправ.

Відрадно, що після стількох років забуття та поневірянь монастир поступово повертає свою втрачену, забуту славу. Відновляється традиція великих відпустів, особливо в день Різдва св. Івана Христителя з його традиційним ярмарком, хоч і не таким великим, як колись.

Довідавшись про історію Улашківського монастиря, ми також мали змогу пройти Хресною Дорогою разом з отцем Власієм та отцем Софроном. Крім того, отець Софрон провів нас до печери, розповів історію та наміри щодо її реставрації, показав, в яких «хоромах» мешкає.

Потім ми пішли до джерела, щоб набрати цілющої води. Адже, за свідченнями людей, вона допомагає від багатьох недуг.

Улашківський монастир ще називають базилікою Різдва Божої Матері. Відпуст в Улашківцях прирівнюється за духовною силою до відпусту у Ватикані.

Віднедавна в монастирі є мощі святого Івана Христителя, передані з Риму. Отець Теодозій Крецул, ректор базиліки Різдва Божої Матері, зазначив:  «Ці мощі є надзвичайно цінними і те, що вони до нас прибули спеціально із Риму, також дуже важливо. Адже святого Івана Христителя знають та шанують у всьому світі і найперше прибігають до нього за покаянням, оскільки святий нас постійно закликає покаятися. Із Святого Письма відомо, що Іван Христитель доторкався до самого Господа під час Його хрещення в річці Йордані, то і просьби до святого найрізноманітніші».

 

Спільнота «Матері в молитві» храму св. Володимира і Ольги.

м. Івано-Франківськ.