7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 9 (1109) від 3 березня 2016


Родина Гузарів не є численною і не має широкого розгалуження у Галичині. Проте із неї вийшло кілька відомих особистостей, що залишили помітний слід в історії краю. Найбільш яскравою  постаттю є кардинал Любомир  Гузар, екс-глава УГКЦ.

Треба відзначити, що окремі представники цього роду були священиками, як зокрема прадід кир Любомира о. Дмитро Гузар, парох села Завалова на Тернопільщині, та брат  його дідуся Лева о. Євген Гузар.

Особистість о. Євгена Гузара тривалий час була призабута. Розкрити основні віхи його біографії ми поставили собі за мету у цій публікації.

Нещодавно о. д-р Мирон Михайлишин привіз з Польщі до України мощі св. Фаустини Ковальської. Спочатку вірні молилися біля них в соборі Св. Юра у Львові, потім – у с. Вільхівка, згодом вони були виставлені у Перегінському жіночому монастирі СС. Служебниць, в приватній каплиці о. ігумена Івана-Василя Коваля із Закерничного, у Гошівському монастирі ОО. Василіян та в церкві с. Станківці.

Цій простій, неосвіченій, але мужній і безмежно відданій Богові монахині Господь Ісус довірив велику місію: послання Милосердя, адресоване усьому світу. «Посилаю тебе, - сказав Христос, - до усього людства з Моїм Милосердям. Не хочу карати зболіле людство, а прагну його зцілити, пригортаючи до свого милосердного Серця. Ти - секретарка Мого Милосердя; Я вибрав тебе на цей пост у цьому і майбутньому житті, щоб ти давала душам пізнати Моє Велике Милосердя, яке маю для них, і заохочувала їх вірити у безодню Мого Милосердя».