7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 36 (1041) від 2 жовтня 2014


Ситуація, що склалася в Україні через сім місяців після зміни влади, набирає щораз загрозливіших обрисів. Трохи оговтавшись після майданного шоку, політики і чиновники знову пропонують українцям життя, у якому процвітає хабарництво, здирництво, корупція. Починаючи від будь-якого чиновника районного масштабу і аж до київських висот й далі все вирішують гроші, зв’язки, договорняки, телефонне право.

Добрий наш Боже, найсолодший Ісусе Христе, не дай злим силам, котрі нас так мучать, опанувати нашою країною. Благаємо Тебе: не допусти, щоб у нашій країні панували цинізм і жорстокість. Господи наш Любий, не допускай вторгнення з боку будь-якої іншої держави.

Дуже вас прошу: ніколи не ставте на місце Бога когось чи щось інше. Якщо Господь Бог буде в центрі вашого життя, то все решта стане на своє місце.

Такі слова сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архієрейської Літургії 30 вересня 2014 року в храмі Покрови Пресвятої Богородиці в Брісбені (Австралія).

Предстоятель Церкви зазначив, що перебуваючи з офіційним душпастирським візитом в Австралії в останні два тижні, він відвідав багато греко-католицьких храмів, що їх будували перші українські переселенці. За його словами, центром життя українських громад на цих теренах майже від самого початку була Церква.

Про своє перебування в полоні, про силу молитви в умовах війни, а також чи справді існує міжрелігійний конфлікт на Донбасі отець Тихон Кульбака говорив 30 вересня в рамках освітнього проекту Інформаційно-практичний Центр безпеки міста у Львові.

 Священик майже два місяці після виходу не міг говорити про своє перебування в полоні: від цього досі можуть постраждати його парафіяни. Нагадаємо, 4 липня терористи з «Російської православної армії» взяли його в полон, де утримували десять діб.

«Досі не знаю, де мене тримали: там була справжня тиша і запах лісу. В мене були закриті очі, що давало надію, що залишуся живий. Якщо не хочуть, щоб я бачив, то може колись відпустять», — пригадує о. Тихон.

Щороку, третьої неділі вересня, відбувається молодіжна  проща Івано-Франківської архієпархії до Гошева. Цього року було Ювілейне п’яте паломництво, присвячене подяці за прожитий рік, перепрошення особистих провин, благання про милосердя Боже та допомогу в новому навчальному році. Учасників було більше п’яти тисяч.

З Долинщини та Болехівщини особливо багато шкільної молоді йшло пішки. Вкінці прощі була благальна молитва перед Найсвятішими Тайнами за Україну, щиро лилась молитва за мир до Матері Божої Цариці миру. Патріотичний концерт представили учасники з Івано-Франківщини та Львівщини.

в НараївціЦьогоріч свято Різдва Пресвятої Богородиці було незабутнім для мешканців села Нараївка Більшівцівського деканату, адже храм з однойменною назвою відзначив 90-ліття від часу заснування та 25-ліття з часу відкриття після атеїстичних часів.

Громада довго та пильно готувалася до цього дня. Під керівництвом пароха о. Миколая Цимбалістого храм був повністю відреставрований ззовні та всередині. Святковий день 21 вересня розпочався Великою Утренею, яку мелодійним  співом супроводили семінаристи Івано-Франківської Духовної Семінарії. Владика Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію у співслужінні численного духовенства.

ПИТАННЯ: Якщо Христос - єдиний посередник між людиною і Богом, навіщо сповідувати гріхи священикові?

ВІДПОВІДЬ: Христос - єдиний посередник між нами і Богом, - пише святий апостол Павло в Першому посланні до Тимотея: «Один Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус» (І Павла 2,5). Тим не менш, для того, щоб наблизитися до нас, а ми долучилися до Нього, Він поставив священнослужителів - в свою чергу посередників: згідно з тією ж логікою, за якою Бог зволив залучити до справи спасіння Пресвяту Богородицю і, зовсім в іншій ролі, святого Йосипа.

Він також закликав дванадцять апостолів для проповіді Євангелія і для продовження справи спасіння. Їм Він передав Свою Божественну владу, кажучи: «Чиніть це на Мій спомин» і «Кому відпустите гріхи, тому відпустяться, кому затримаєте, тому затримаються».

28 вересня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин з душпастирським візитом відвідав парафію Воздвиження Чесного Хреста села Середня Войнилівського деканату.

Сонячного дня Архієрея зустрічала вся громада села та довколишніх парафій. Дівчата у вишиванках привітали Владику. Адміністратор парафії о. Святослав Жаб’юк вручив ключі від храму і хрест та запросив Митрополита освятити оновлений престіл і очолити Св. Літургію з нагоди 160-ліття храму Божого. Митрополитові співслужили декан Войнилівський о. Мирон Ящук, о. митр. Олег Каськів, о. Ярослав Шмадило та ще понад 10 священиків. Відправу супроводжував спів чотирьох семінаристів.

у Дем’яновому ЛазіНапередодні двадцять п’ятої річниці з дня проведення розкопок жертв НКВС 1939 – 1941 років в урочищі Дем’янів Лаз і їх перепоховання у цій мальовничій місцевості, організовано й проведено Хресну Дорогу, яку провели отці Ігор Онищук та отець Антоній Волосюк з монастиря Пресвятої Трійці.

У Хресній Дорозі взяли участь вірні каплиці–дзвіниці, спорудженої поряд, у підвальному приміщенні якої з 11 жовтня 2009 року відкрито музей-меморіал.

Стації органічно поєднувалися із злочинними діяннями НКВС на теренах західного регіону України. У чому вина тих галичан, які були знищені з приходом перших совітів? Чи у любові до рідної землі й виснажливій праці на ній, чи у прагненні мати свою державу, чи у молитві до Бога?

В Івано-Франківській архієпархії УГКЦ освятили перший Хрест тверезості.

Протоієрей Руслан П’яста, Голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я, на свято Воздвиження Чесного Животворящого Хреста провів Місії тверезості на парафії Всіх Святих Українського Народу (м. Івано-Франківськ). Величною кульмінацією стало освячення хреста тверезості на дамбі р. Бистриці Надвірнянської. Отець Руслан наголосив, що це перший Хрест тверезості на теренах Івано-Франківської архієпархії і він повинен бути видимим знаком нашої боротьби з алкоголізмом.

Чотири листи з фронтового шпиталю

Від імені поранених та визволених з полону військовослужбовців, які лікуються в Дніпропетровському військовому шпиталі, хочу подякувати за  служіння отця Димитрія  Бігуна. Це — добра та щира людина, яка постійно знаходиться серед нас, і, як лікар, добрим словом прискорює наше одужання. З ним легко спілкуватись на будь-яку тему. Його моральна та матеріальна допомога надихає на життя. Ще раз дякую Вам за допомогу.

28 вересня, на 75 році життя, відійшов у вічність засновник і художній керівник академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» Івано-Франківської обласної філармонії маестро Олесь ґерета

 

Його раптовий відхід до неба діткнув серця кожного, хто знав цю Людину. А знало його усе Прикарпаття, вся Україна і музична спільнота чи не усіх європейських країн, адже за свою творчу біографію очолюваний ним оркестр провів тисячі концертів, сотні гастролей по Україні і десятки – за кордоном. І завжди – під бурхливі овації слухачів.