7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 29 (937) від 2 серпня 2012


Минулого тижня, відзначаючи свято святого Володимира Великого, Церкви східної традиції презентували себе світу й Україні, як наслідників Володимирового хрещення. І УПЦ МП, і УПЦ КП І УГКЦ провели торжественні заходи з цієї нагоди.

Слід відзначити, що українські ЗМІ стидливо замовчували інформацію про те, скільки насправді зібралося вірних Московської Церкви в Україні на молебень на Володимирській гірці у Києві, який очолив предстоятель цієї Церкви московський патріарх Кірілл І. Де-не-де блимали повідомлення про всього-на-всього кілька сотень людей, а то й цього менше.

Ви, що в Христа христилися, у Христа зодягнулися

28-29 липня відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони матері Божої в с. Крилос (Давній Галич)

 

29 липня, під час Всеукраїнської прощі до Галича-Крилоса, Блаженніший Святослав Шевчук відповів на запитання журналістів.

- Яке значення для України та УГКЦ має сьогоднішня велелюдна проща до княжого Галича-Крилоса?

- Насамперед ми торкнулися руками і серцем до історії, до коріння нашої національної і духовної спадщини – до останків древнього Успенського собору, княжої столиці колись могутньої Галицько-Волинської Держави. І тому для нас важливо, щоб те коріння, яке ми тут маємо, не було мертвим корінням, а живим, щоб ці життєдайні сили сьогодні нас животворили. Ми в цьому році святкуємо другий рік приготування до 1025-ліття Хрищення Руси-України. Якраз в контексті цієї Всеукраїнської прощі ми хотіли відсвяткувати той день. Для нас є дуже важливо, щоби всі ми, українці греко-католики і не тільки, справді відчули, що хрищення князя Володимира є тією подією, яка єднає всіх нас. Є фундаментом і нашого особистого духовного життя, як християн, і фундаментом нашого громадського і державного життя.

ПО-ПРАВОСЛАВНОМУ

В часі, коли католицтво йде шляхом, який би за логікою подій мав завершитися відродженням католицтва, брати-християни, що називають себе православними, дають черговий привід задуматися над доцільністю і можливістю провадження з ними екуменічного діалогу.

 

Спостерігаючи за нещодавніми заявами нез’єдинених єрархів, в черговий раз виникає запитання: невже екуменізм з православним світом можливий?

Передумовою усякого діалогу є відкритість на цей діалог, а передумовою діалогу, який за кінцеву мету ставить християнську єдність є, як мінімум, щирість і відсутність дулі в кишені.

В Україні відбувається визначна духовна подія – з 3-го по 12-те серпня 2012 року триває VII Міжнародна проща українських трудових мігрантів від Самбора до Зарваниці, у якій традиційно беруть участь майже 500 осіб з України і з-за кордону.

 

У нинішньому році маршрут прощі вперше пролягає через Івано-Франківськ. Прочани прибудуть до нашого міста 8 серпня о 20.00 з Богородчанського напрямку. Маршрут пролягатиме через Крихівці, вулицями Івана Мазепи, Короля Данила, Миколи Биха. Проміжний пункт зупинки в Івано-Франківську – Молодіжний Християнський Центр св. Дон Боска УГКЦ по вул. Ленкавського, 17-в. Тут для прочан відбудеться подячний Молебень, молодіжна Ватра з духовно-розважальною програмою біля новобудови храму Христа Чоловіколюбця та цілонічні молитовні чування.

Найстаріший в Україні діючий християнський храм – ротонда Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходиться в Горянах біля Ужгорода, 24 червня 2012 р. урочисто проголошена малою базилікою, спорідненою з Папською базилікою Santa Maria Maggiore.

Напередодні, в Ужгородській греко-католицькій катедрі була виставлена копія ікони Пресвятої Богородиці «Спасіння Римського народу», яку 20 червня у Ватикані поблагословив Папа Венедикт XVI. У неділю, 24 червня, цей образ процесійно перенесено до Богородичної святині в Горянах.

Голові Верховної Ради України

Прем’єр-Міністру України

Голові Національної експертної

комісії з питань захисту моралі

Секретарю Конституційної Асамблеї

ЗВЕРНЕННЯ

 Рух християнських та громадських організацій «Збережи життя» спільно з Душпастирською місією у сфері охорони здоров’я УГКЦ, Молодіжною комісією Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ реалізовують ряд заходів під назвою «Аборт — вбивство: збережи життя». Метою даного проекту є викорінення з українського суспільства гріха вбивства ненароджених дітей в лоні матері.

Три дні перебували мощі св. влмч. Пантелеймона у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Берлоги Рожнятівського деканату.

 Мощі, на прохання вірних, передав о. Василь Заверач — парох церкви св. Пантелеймона с. Шевченкове Галицького деканату, де вони зберігаються.

Молодіжна спільнота «Світло вервиці» з с. Перерісль Коломийсько-Чернівецької єпархії побувала в унікальній паломницькій подорожі, відвідуючи релігійні, історичні і культурні пам’ятки Львівщини та Івано-Франківщини.

 

Ініціатори і організатори поїздки о. Василь Панівник і с. Єроніма СНДМ подбали про те, щоб молодь могла більше пізнати, оцінити і полюбити багату духовну, історичну і культурну спадщину свого народу і тим самим дбати про збереження цього скарбу в майбутньому. Провідником такого паломництва радо погодився бути о. д-р Севастіян Дмитрух, студит, невтомний рятівник та ініціатор реставрації пам’яток архітектури, збирач творів сакрального мистецтва, співзасновник і директор Музею сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ.

у час підготовки до парламентських виборів 2012 року

«Коли матимете віру, як зерно гірчиці, то скажете оцій горі:

Перенесися звідси туди –  і вона перенесеться;

 і нічого не буде для вас неможливго».

 (Мт. 17, 20)

 

Дорогі в Христі!

Наближаємося до чергових парламентських виборів, проведення яких є характерною рисою демократичної системи. Можливість вибирати випливає із загальновизнаного основоположного факту свободи людської особи, котра, формуючи державну владу, не лише реалізує своє невід’ємне право, а й бере на себе громадянську відповідальність за цю владу. А обов’язком чинної влади є забезпечити умови для вільного волевиявлення суспільства. Бо ж у демократії воля народу – закон для влади, а в диктатурі навпаки: воля влади – це закон.

Сьогодні надзвичайно важливо зупинити наступ доктрини «русского міра», який передбачає ідеологічне, мовне та організаційне підпорядкування Православної Церкви України Москві. Таку думку висловив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, перебуваючи у Закарпатській області.

Стаття, вміщена у ч. 24 за 2012 р. «Нової Зорі», спонукає до обговорення заторкнутих тем і висловлення деяких запитань та міркувань.

 

Щодо свят. Колись у грудні-січні аграрії могли відпочивати, тому свята вносили розмаїття у вільний від землеробства період року. В урбаністичному часі грудень став підсумковим і чи не найважчим місяцем у багатьох галузях діяльності. Водночас йдуть приготування до святкувань Різдва і «Нових років», а численні святкові дні посеред тижня цього місяця спричиняють додаткове навантаження.

Найблагословенніша в житті дорога – це віра у могутність Бога. Саме таку дорогу обрав о. Петро Чупак, священик церкви св. Миколая у с. Помонята Черченського деканату.

 Духовне відродження та оновлення відчули ми, парафіяни, коли почав служити Богові та нам о. Петро. Щира віра, любов і повага до людей, відданість служінню Богові, вміння повести за собою – це характеризує нашого священика. Він по-особливому вміє творити добро, навчаючи і нас відчиняти своє серце для інших людей. Кожне слово його проповідей – повчальне, мудре і одухотворене. Слухаючи його слова, відчуваємо, що йдуть вони від щирого серця, торкаються і наших сердець.

В Отинії вже стало традицією проводити день селища саме на свято верховних апостолів Петра і Павла. Щороку з навколишніх сіл сюди прибувають люди, а особливо молодь. Актив цього населеного пункту під керівництвом голови сільської ради організовує культурне дозвілля, з’їжджаються працівники торгівлі. Дійство проходить дуже цікаво.

ще більше…

Знову ми, паломники церкви святого Апостола Андрія Первозванного (вул. Селянська, 6) м. Івано-Франківська, вирушили в дорогу. Цього разу взяли участь у молитовному з’їзді Сімей Найсвятішого Серця Ісу­са (СНСІ), присвяченому 20-літтю служіння в Україні, що відбувався в храмі Переображення Господнього на Ясній Горі (с. Гошів Долинського району).

Двадцять дев’ятого серпня 1984 р. Б. молитовна спільнота СНСІ отримала Апостольське Благословення Його Святості Папи Римського Івана Павла ІІ.