7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 6 (914) від 2 лютого 2012

 На цьому тижні Україну і світ облетіла „гаряча” новина: Верховна Рада та уряд України мають намір найближчими місяцями повністю передати у власність УПЦ Московського Патріярхату найбільші національні святині нашого народу – Києво-Печерську та Почаївську лаври

Середина віку – лише початок

 

Сьогодні у нас в гостях довголітній заслужений ігумен отців Василіян з монастиря Царя Христа, що на Майзлях в Івано-Франківську, о. Володимир (Василь) Палчинський.

 29 січня у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії була відправлена Архієрейська Божественна Літургія з нагоди початку нового академічного навчального семестру.

Ранок. Дві пари маленьких рученят шарудять пакунками, дві пари блискучих оченят захоплено оглядають подарунки, дві пари ніжок весело тупотять до мами і до татка поділитися радістю. Сьогодні вночі до моїх донечок завітав святий Миколай.

Різдво – це найважливіша подія в історії людського роду. Для нашого народу Різдвяне свято знаменує собою народження нового життя, оновлення людської душі, що повинна очиститися та освятитися благородними помислами.

Коляди акорди завершальні звучали минулої неділі в Народному домі села Новиця, де проходило величне різдвяне дійство «Розколяда».  

Воно проходило під знаком 645-річчя першої писемної згадки про село, отож сповна відобразило багатовікові новицькі традиції різдвяних свят.

По-справжньому славити Бога

В цю зимову пору по-особливому відчуваємо прихід на землю маленької Дитини-Бога. Христос ніби народжується в нас. Ми прославляємо Ісуса, Його Матір та Бога Отця. Колядують маленькі і дорослі. Божий дух витає над оселею, в оселі і по всьому світу.

Якщо зважити на той факт, що від давньоруського часу до сучасності не збереглося ікон з храмів Галицько-Волинської Русі, то можна уявити, яке значення мало відкриття, зроблене ленінградським реставратором М. Перцевим у фондах сакрального живопису Київського державного музею українського мистецтва. Сталося це на початку 60-х років минулого століття. Від працівників музею М. Перцев довідався, що старовинну ікону привіз до Києва у 1920 році відомий український дослідник і колекціонер Данило Щербаківський. На звороті іконної дошки він зробив запис: «Покров пресв. Богородиці, образ древнього типу анголи підіймають Влахернську ризу Богоматері. Східна Галичина. ХІV вік».

Друзі-однодумці казали, що це Яремчанський Чорновіл, а частина населення називала його Яремчанським Хмарою. В листах із Києва від друзів переважало звертання – «Сизокрилий карпатський Орле!». Влада ж називала його: «заклятий утікач», «націоналіст», «бандьора». Мова піде про Івана Голінея.


 Через улюблену газету «Нова Зоря» хочу розповісти про чудодійну силу молитви, яка допомагає багатьом в особливо складних життєвих обставинах.

Вперше газету «Нову Зорю» я прочитала  в 2004 році. Відтоді чекаю кожен номер як дорогу гостю, яка приносить в мою душу мир і спокій, якого я так потребую.

 Святе Богоявлення. Хрищення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Величне християнське свято в циклі Різдвяного послання святості на землю. В народі називають Водохрища.

Майже в кожній світській газеті на шпальтах ми бачимо знаки зодіаку та гороскоп. На мою думку, ці видання є суто розважальними. Вони не виховують в людей позитивних рис, підвищення культурного рівня, а головне — відвертають людей від Бога.

Новинка! Людська любов у Божому задумі. З праць Блаженного Івана Павла ІІ „Теологія тіла” та „Любов і відповідальність”.