7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 43 (1143) від 1 грудня 2016


У листопаді 2016 року в храмі святих Володимира і Ольги м. Керч з благословення адміністратора Кримського Михаїла Бубнія та на прохання місцевої громади вірних відбулася віднова духу, яку провадив декан Кримський, настоятель Свято-Покровського храму м. Євпаторії о. Богдан Костецький.
Основною темою роздумів було практичне милосердя в родині. Отець Богдан чітко і змістовно розкрив такі прості, але чомусь часто не практикуючі істини життя.

23 жовтня в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка була зорганізована зустріч земляків-односельців, вихідців із лемківського села Тилява. Воно знаходиться у середній Лемківщині, неподалік містечка Дукля у Підкарпатському воєводстві.
На зустріч прийшло близько тридцяти людей, коріння яких походить з Тиляви. Деякі були давно між собою знайомі, а інші знайомились тут, у бібліотеці. Їх, а в більшості випадків їхніх батьків, дідів та прадідів, виселили з рідного села під час депортації у 1944-45 роках. У бібліотеці зібрались представники родин, які сьогодні живуть у Галичі та Івано-Франківську: Гриненьки,  Кирпани, Адамчаки, Гулики, Свягли, Кобилі, Кукуляки, Кальшицькі (Камінські), Фучили. До тилявчан прийшли в гості і деякі мешканці інших лемківських сіл. Зустріч відбулася в рамках «Лемкоклубу», що діє при бібліотеці, у читальному залі відділу літератури з мистецтва. Відкрила зустріч Галина Пристай, завідувач цього відділу. Ініціатором заходу, а також його модератором була Анна Кирпан.

Наприкінці листопада 2016 р. відбулася зустріч третього чину чернечої родини Воплоченого Слова. До Бурштинського монастиря з’їхалися друзі, родичі, доброчинці – усі ті, хто належить до третього чину. Разом з отцями та сестрами Воплоченого Слова було біля 120 учасників з Вінниці, Стрия, Івано-Франківська, Закарпаття, Одеси і Бурштина.
На початку зустрічі відбулася Божественна Літургія, під час якої до родини Воплоченого Слова приєдналися 11 нових членів: з Бурштина, зі Стрия та з Івано-Франківська. Провінційний настоятель Згромадження та головний відповідальний за ІІІ Чин о. Теодор Мацапула сказав: «Наша родина стала більшою і міцнішою. Адже більше членів – означає більше рук, на які можна покластися у справі євангелізації».