7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 29 (905) від 1 грудня 2011


Радуйся, Благодатна!


Нині боговмістима святиня – Богородиця, приводиться до храму Господнього, і Захарія її приймає; нині «Святе святих» радується, і ангельський хор таїнственно ликує. З ними і ми  святково з Гавриїлом заспіваймо: Радуйся, Благодатна! З тобою Господь, що має велику милість.

 Історична подія утворення Івано-Франківської Митрополії та інтронізація першого митрополита відбудеться 13 грудня 2011 р. Б. в Катедральному соборі святого Воскресіння за такою програмою:

11. 00 — уведення на митрополичий престол Єпископа Володимира Війтишина та Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук;

13.30 — освячення пам’ятного знаку з ликом Блаженного Мученика Григорія Хомишина, Єпископа Станиславівського (1901-1945) на фасаді Катедрального собору.

 

Дорогі у Христі Брати і Сестри, Всечесні Духовні Отці!

24 листопада до Катедрального Собору святого Воскресіння м. Івано-Франківська передано мощі  святого Антонія Падевського (або Падуанського), які перебували тут до шістнадцятої години наступного дня.

Бог завжди прагне спілкуватися з людьми, яких Він сотворив, як з приятелями, як з друзями, як з своїми дітьми. Таке спілкування, що відбувається переважно через особисту молитву, різні молебні, Святу Літургію, під час отримання Святих Тайн, є для багатьох практикуючих християн найбільш звичним. Проте воно може гармонійно розвиватися і через читання Святого Письма, бо коли молимося — стараємось розмовляти з Богом, а коли розважаємо над Писанням з книг Біблії, то Бог відкриває нам Себе в Слові. Тоді Він говорить до нас, а ми слухаємо.

З ініціативи управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та за сприяння УГКЦ з нагоди Року Святих Тайн 24 листопада у кінотеатрі «Люм’єр» відбувся
IV християнський Форум учнівської молоді
«Ви – світло для світу».

Так розпочинає Святу відправу хор с. Котиківка церкви св. Василія Великого. Тихо, плавно, ніжно, співає людська душа з висоти хорів і розливається благодаттю у стінах святого храму, залишаючи приємний спів

в людських серцях.

26 листопада у с. Вістова, що у Калуському районі, освячено новозбудовану церкву св. Юрія. Святиня постала на території колишнього військового містечка, яке тепер належить Івано-Франківській Єпархії УГКЦ.

 Ми дуже слабко знаємо основні поняття Літургіки. Цю прогалину значно заповнює газета «Нова Зоря», але з різних причин її виписує далеко не кожен свідомий греко-католик. Та ще недостатньо молоде покоління переймає віру батьків, які в роки радянської влади були обмежені у вірі.

Неділя. На дорозі людно. Мелодійні звуки церковного дзвону кличуть всіх до Божого храму. Ми, парафіяни сіл Мошковець і Сівка-Войнилівська Калуського району, спішимо до Господа. Любо і мило бути на Святій Літургію, яку так чітко, з душевним натхненням та доступно для всіх мирян служить наш священик – о. Михайло Соловій.

Страдч, Зарваниця, Погоня, Гошів, Грушів, Глиняне, Почаїв, Джублик… і це далеко не повний перелік святих відпустових місць, які відвідали прочани церкви Івана Богослови, що  у Богородчанах.

Осередком духовності шкільництва нашого регіону є Католицька школа ім. Василія Великого. Вона – незвична, велична та гідна подиву, адже названа на честь одного з найбільших і найвизначніших Отців Церкви — святого Василія Великого.

З благословення Правлячого Владики Володимира Війтишина у видавництві „Нова Зоря” вийшла з друку цінна богословська і соціальна праця „Українська проблема”, яка побачила світ ще у 1932 році і належить перу Блаженного мученика Григорія Хомишина, Єпископа Станиславівського. Пропонуємо увазі наших читачів вступне слово Єпископа Володимира до цього цінного видання, яке розкриває багатогранну духовну постать Блаженного Григорія, виявляє актуальність його думок для нашого сьогодення.Книжку Єпископа Григорія Хомишина „Українська про­блема” можна придбати у книгарні „Нової Зорі”.

Їх чекали з особливим трепетом і надією. З надією на кращі зміни у власному житті, житті родини, церкви та й села загалом. І ось вони приїхали. Чорні сутани вказували на те, що це священнослужителі. Так, це були вони – місіонери.

так говорить про пасіку бджоляр із с. Забережжя Василь Фучко

 Перші уроки бджільництва він одержав від свого дідуся Юрія Фучка. У своєму величезному саду свого часу він завів пасіку з 14 бджолосім’ями. Але серйозно працювати з  бджолами п. Василь почав з часу одруження.

Бездітній Анні й Йоакиму

Господь дитя подарував,

Щоб рятувати разом з ними

Той світ, який вже погибав.

Ярослав Ткачівський відомий українському читачеві передусім як поет і журналіст. Його нова книжка "Пісня на порозі Раю" , що побачила світ у видавництві "Нова Зоря", є двадцятою у його творчому доробку завдовжки майже у два десятки літ. І це – книжка прози.