7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 28 (985) від 1 серпня 2013


Про блиск і злидні ювілейного шоу

 

Нехай прискіпливий читач пробачить авторові за саркастичний заголовок „теми тижня”, але черговий ювілей Хрищення України насправді вже вкотре перетворився на рекламно-політичне шоу наших північних сусідів. Вже вкотре наше духовне і національне свято замість нас відзначили чужинці: по-імперськи зухвало-виклично і фальшиво-помпезно. І від цього – тоскно й сумно. Але з іншого боку, сповнюють оптимізмом міцні паростки самоусвідомлення нашого народу на всіх широтах України, який, опинившись у задзеркаллі офіційних святкувань, нарешті уздрів „блиск і злидні” самодержавної доктрини „Руского міра”.

5 серпня 2013 р. Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відвідає василіянську обитель на Ясній Горі. Візит пов’язаний з нагоди 276-ї річниці перенесення чудотворної ікони Матері Божої до Гошева. У програмі святкування передбачається Архієрейська Свята Літургія, посвячення дзвонів та святковий концерт.

13 липня поблизу села Липа Долинського району відбулася 25-та ювілейна Хресна хода патріотичної акції «Яворина». Цього року вона була присвячена 1025 річниці Хрещення Русі-України та мученикам УГКЦ.

Служіння очолив декан Долинський о. Зореслав-Іван Котович у співслужінні священиків Болехівського та Долинського деканатів: о. Володимира Воробця (м. Болехів), о. Романа Федчика (с. Шевченково), о. Павла Паталія (с. Вигода) та о. Василя Бурія (с. Липа).

У своїх роздумах та пропові­дях по стаціях Хресної дороги, наче гортаючи історію українського народу, держави і Церкви, священики старалися кожному учаснику «Яворини-2013» прищепити в серці витривалість у вірі блаженних мучеників, мужність у боротьбі, запалити незгасиму любов до Бога, до своєї нації, притаманну героям УПА. Висвітлено співпрацю священика і воїна у питанні захисту віри та справедливості, церкви та народу...

З 26 по 28 липня понад двадцять активних калуських юнаків і дівчат (старшокласників і студентів) відпочивали в Чорному лісі. Молодіжний християнський табір «Галицькі хрестоносці-2013» зорганізувала молодіжна громадська організація «Спілка католицької молоді», що діє при храмі св. Архистратига Михаїла.

Все, що церква зорганізовує цього року: чи то прощу молоді до Маріямполя та до Крилоса, чи відпочинок дітей до 12-и років у денному літньому таборі при церкві й молоді у Грабівці, все присвячене 1025-ій річниці хрещення Руси-України, Року віри й 100-літтю церкви св. Архистратига Михаїла, — повідомив декан Калуський УГКЦ о. митр. Михаїл Бігун.

28 липня в Українській Греко-Католицькій Церкві соборно відзначили день пам’яті рівноапостольного князя Володимира.

 

Божественну Архієрейську Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння в Києві очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. З Главою УГКЦ на Літургії співслужили: владика Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Львівський, владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, владика Василь Семенюк, Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, а також владика Михайло Колтун, Єпарх Сокальсько-Жовківський, владика Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький, владика Степан Меньок, Екзарх Донецько-Харківський, владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архієпархії.

Монастирській церкві Матері Божої Неустанної Помочі виповнилось 20 років

У рік святкування 100-річчя служіння ОО Редемптористів в Україні, парафія Матері Божої Неустанної Помочі, монастир Йосифа Обручника отців-Редемптористів ЧНІ, що по вул. Івасюка, 48 в м. Івано-Франківську, 13-14 липня відзначили своє 20 річчя.

Розділити радість свята приїхали дорогі гості: Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, Екзарх Донецько-Харківський Владика Степан Меньок, протоігумен отців Редемптористів в Україні отець Ігор Колісник, вікарій Львівської провінції ЧНІ о. Ярослав Федунів, економ згромадження, колишній настоятель монастиря і парох церкви Матері Божої Неустанної Помочі о. Микола Бичок, багато священнослужителів і монахинь різних згромаджень. Гостей радо зустріли ієромонахи монастиря на чолі з ігуменом отцем Михайлом Бубнієм і вся парафіяльна родина.

Пам’ятний хрест

У неділю, 21 липня, в Перегінському деканаті відбулися урочистості  з нагоди 1025-ліття Хрещення Русі-України. З нагоди ювілею в центрі селища встановили пам’ятний хрест, якого освятили о. декан Роман Балагура у співслужінні  священиків деканату. Після освячення о. Роман виголосив слово привітання,  а також згадав тих християн, які віддали своє життя за Віру Христову, за Хрещення, за Україну.

Нещодавно Папа Франциск прийняв на аудієнції близько 150 папських дипломатичних представників, які працюють у різних країнах світу. Звертаючись до них, Папа зазначив, що не хоче «говорити виключно формальні слова, які прийнято говорити», але ті, які «лежать» у нього на серці.

Святіший Отець нагадав про небезпеку «духовної марноти», яка загрожує людям Церкви і полягає в тому, щоб слідувати за духом цього світу, думаючи про самореалізацію, а не  про славу Божу. Папа закликав пам’ятати, що папські дипломати є пастирями, незважаючи на те, що не навчають окрему частину Божого Народу, яка їм довірена, й не управляють локальними Церквами. «Також у взаєминах із цивільною владою та колегами будьте пастирями: завжди шукайте добра, загального блага, блага Церкви і кожної людини», — побажав Вселенський Архієрей.

«Свято Хрещення Русі-України єднає всіх християн України, незалежно від того, до якої конфесії вони належать», – заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук в інтерв’ю на Київській державній регіональній телерадіокомпанії. Водночас він наголосив, що спосіб, у який християни відзначають це свято, віддзеркалює їхню ідентичність, тобто показує, до якої традиції вони належать.

 «Українська Греко-Католицька Церква, – сказав Блаженніший Святослав, – є Церквою Володимирового Хрещення, і ми зберігаємо стародавню Київську традицію відзначення цього свята, яка походить ще з тих древніх часів і передається як скарб, котрий ми зуміли не розтратити дорогою».

У невеличкому селі Брошнів на пагорбі стоїть церква св. Параскеви. У 2010 році вона відзначила своє 100-річчя, тож можна з упевненістю сказати, що святиня за цей час багато чого пережила. Особливо страшними були навіть не дві світові війни, а часи тоталітарного режиму. У 1961 році церкву закрили, а парафію приєднали до с. Креховичі. Згодом будівля була зруйнована. На зорі незалежності України, у 1988 році, було відкрито новозбудовану церкву в присутності нині вже покійного о. декана Ярослава Жовніровича. У 1994 році село Брошнів стало самостійною парафією. Нарешті милість Божа зійшла і на наше село та його парафіян.

Відтоді тут служили о. Степан Качак та о. Микола Сваричевський. А з минулого року священиком у нас о. Василь Пастернак. Він наполегливо дбає про духовне виховання дітей та молоді села. Зараз у церкві діє спільнота «Матерів у молитві»; біля священика прислуговує «Вівтарна дружина», також діє ансамбль «Діти Марії» під керівництвом Василини Фреїшин. Активністю відзначаються обидва хори: дитячо-молодіжний під керівництвом Надії Мензатюк та дорослий (регент Дарія Кушнір).

Під такою назвою у видавництві „Нова Зоря” побачила світ книжка споминів Марти Ганушевської-Малкош. Презентація видання відбулася в Музеї історії м. Тисмениця

 

Це вже третє представлення скромної за обсягом, але багатої духовним змістом книжечки, у якій крізь призму драматичної долі священичої родини о. Михайла Ганушевського відтворено трагічну долю усієї УГКЦ після Львівського „псевдособору” 1946 року. Перші дві зустрічі авторки з читачами відбулися в Угорниках і Микитинцях Івано-Франківської міськради, парохом яких до моменту депортації в 1950 р. був о. Ганушевський. І ось тепер на запрошення голови Союзу Українок Тисмениччини п. Ярослави Постоловської та за сприяння міського голови Тисмениці п. Богдана Дарчина книжка „України і віри не зрадили” була представлена національно свідомій громадськості містечка хутровиків.

Перебуваючи на літніх канікулах у горах, 7 липня я побувала на храмовому святі в місті Яремче. Хочу поділитися з читачами своїми враженнями.

Яремча – курортний центр Гуцульщини, який приваблює туристів, відпочиваючих своїми мальовничими краєвидами, неповторним цілющим повітрям і давніми гуцульськими традиціями. Всі, хто приїжджає в цей чарівний куточок Карпат, неодмінно відвідує новозбудований храм, який велично сяє позолоченими куполами в самому центрі міста. Будівництво його було розпочато в 1995 році з благословення Ісповідника віри блаженної пам’яті Кир Павла Василика, а в липні 2008 р., на величне свято Різдво Івана Христителя, відбулось архієрейське освячення новозбудованої церкви.

Зважаючи на далеко непрості часи, які переживає наша держава, яремчанській громаді вдалося в порівняно короткий термін звести в своєму місті величну святиню. За словами настоятеля храму о. Мирослава Бойка, головним архітектором і будівничим цього масштабного будівництва був сам Господь, бо виконати такий обсяг будівельних робіт без Божої допомоги було б неможливо. Храм у м. Яремче хрестово-купольного типу з високим центральним восьмигранним барабаном, зовні прикрашений ще п’ятьма ліхтарями.

Не так давно я мала можливість ще раз переконатися в тому, який добрий Господь. Мій уже дорослий син Юрій зловживав наркотиками, тож моє серце розривалося від розпуки. Але віра в те, що Господь допоможе, не покидала, і зрештою привела нас до монаха Василіянського монастиря (Івано-Франківськ, Майзлі) о. Порфирія. Цей Божий чоловік допоміг вже не одній зболеній душі. Допоміг і моєму синові. Це воістину справжнє Боже чудо! За посередництвом молитов о. Порфирія Господь Бог позбавив мого сина від страшної наркотичної залежності.

З 1 до 8 вересня відбудеться паломництво святими місцями, де народився, проповідував Євангелію Царства Божого, зазнав страстей і мученичої смерті, воскрес і вознісся на небо Господь наш і Спаситель Ісус Христос.


Впродовж 8 днів учасники прощі у супроводі священика відвідають місто Різдва Господнього Вифлеєм, місто прослави Христа Єрусалим, а також Назарет, Гору Тавор, Кану Галилейську, Гору Блаженств, Галилейське озеро, ріку Йордан, Єрихон, стародавні міста Капернаум, Яффо, Кесарію. У програму прощі також входить відпочинок на узбережжі Середземного моря.

В селі Вільхівка Перегінського д-ту вже 20 років кожного року в день Пресвятої Трійці всі парафіяни моляться біля каплиці, яку два десятки років тому побудував місцевий підприємець, меценат і щирий парафіянин п. Михайло Мердух. Ця капличка постала на місці, де до 1840 року була церква (тепер це місце в селі називається „церквищі”). Колись ця церква була для жителів двох сіл — Вільхівка і Рошняте. Каплиця знаходиться біля дороги, тож кожен подорожній завжди повертає до каплички, щоб помолитися і попросити в Бога ласки. Михайло Орестович завжди дбає про цю каплицю, цього року тут було зроблено ремонт.