7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 16 (1021) від 1 травня 2014

У неділю, 27 квітня 2014 року, під час Святої Служби Божої на площі перед ватиканською базилікою Святого Петра у Римі, Вселенський Архієрей Франциск канонізував, тобто зарахував до лику святих Католицької Церкви, двох своїх попередників на Петровому престолі - Папу Івана ХХІІІ і Папу Івана Павла ІІ.

Сотні тисяч паломників, яких не стримав навіть дощ, молячись, співаючи та беручи участь у різних принагідних заходах на вулицях і площах поблизу Ватикану, протягом ночі з суботи, 26 квітня, на неділю очікували на початок урочистого Євхаристійного Богослуження.

З Главою Католицької Церкви співслужили вислужений Папа Венедикт XVI, 150 кардиналів, понад 700 єпископів та величезна кількість священиків. Серед них – Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, та Преосвященніший Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, який свого часу був другим особистим секретарем святого Івана Павла ІІ. 

Богослуження розпочалося проказуванням Вервиці до Божого Милосердя та Літанії до всіх святих, під час якої відбувся процесійний вхід служителів. Після літургійного початку Служби Божої постулятори звернулися до Святішого Отця з проханнями про визнання святості, після чого, проказавши молитву до Святого Духа, Вселенський Архієрей зачитав формулу канонізації. Під час співу антифону внесено та покладено на призначеному місці мощі новопроголошених святих. Їх принесли Флорібет Мора Діаз з Коста-Ріки, зцілена за заступництвом святого Івана Павла ІІ, та племінники святого Івана ХХІІІ. Після обкадження мощей продовжилося Євхаристійне Богослуження, яке закінчилося проказуванням молитви «Царице Неба».

«Новопроголошені святі випили до кінця чашу людських терпінь минулого століття. Якщо Папа Іван XXIII зупинив Карибську кризу, коли світ стояв на межі атомної війни, то Папа Іван Павло ІІ перевів людство у ІІІ тисячоліття з великою надією на те, що у світі пануватиме мир. Саме він був тією особою, яка зуміла повалити різні мури XX століття», – розповів Блаженніший Святослав, коментуючи факт проголошення святими двох Пап.

На його думку, «ця подія має важливе значення в контексті подій в Україні, адже щойно проголошені святі були борцями за мир у світі і вони молитимуться до Бога, щоб Україна не терпіла нової агресії і на нашій землі більше ніколи не проливалась людська кров».

З великим нетерпінням очікували великодніх свят парафіяни Перегінська та навколишніх сіл. Адже до їхньої церкви на великоднє Богослужіння прибув Митрополит Володимир Війтишин та Єпископ помічник Львівської Архієпархії Венедикт Алексійчук, які відслужили святочне Богослужіння у співслужінні деканів о. Романа Балагури та о. митр. Михайла Бігуна із священиками Перегінського деканату. Також разом молилися брати монахи із Закерничного і Лужок, сестри з місцевого монастиря та брати семінаристи, які є вихідцями з Перегінська.

27 квітня Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Преосвященний Володимир Війтишин відвідав парафію в с. Клубівці.

 

«… Прийняти, зберегти, примножити і передати наступним поколінням Христову віру – завдання кожного християнина», — наголосив Митрополит в час Літургії, звернувшись до парафіян у Томину неділю. В святковій Літургії співслужили: митр. прот. Олег Каськів – Протосинкел Архієпархії, прот. Олександр Левицький – ректор ІФДС, прот. Петро Скрипник – декан Тисменицький та чисельне духовенство з Тисменицького та сусідніх деканатів.

Миколаївська церква — з обновою

Городенка вчергове потішила не лише мешканців міста, але й численних гостей. Барвисто оздоблені великодні кошики, діти й дорослі у вишиванках, жінки у барвистих хустках. Велелюддя біля Божих храмів. Справжньою окрасою Фільваркового кута в ці дні стала міська церква святого Миколая УГКЦ, де напередодні встановили новий балдахін над статуєю святого, ім’я якого носить цей храм (див. світлину). Кошти на нове накриття офірувало подружжя Мирослава й Любові Бандураків. На Великдень після святкової Літургії парох церкви о. Микола Вонсуль освятив саму статую святого Миколая, а також надбудову. Вона оберігатиме малу святиню від розрухи. До речі, золотава бляха на балдахіні — така ж, як і на самій церкві. Пожертви на неї склали парафіяни храму.

Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук події, які нині відбуваються на Східній Україні, назвав глибоко трагічними і порівняв їх з періодом Страсної П’ятниці.

«Обставини, які ми нині переживаємо, є глибоко трагічними, їх можна порівняти із Страсною П’ятницею. Коли Христос став каменем спотикання, коли серця багатьох стали жорстокими, коли люди у Христі не побачили свого Бога і кричали: «Розіпни Його!», — сказав Глава УГКЦ у інтерв’ю «5 каналу».

Патріарх Святослав Шевчук висловив свою пошану до мешканців східних областей нашої держави і наголосив, що чужинці не допоможуть навести лад на рідній землі.

ПИТАННЯ: Що означає на початку Святої Літургії цілування вівтаря священиком?

 

ВІДПОВІДЬ: Цілування — це другий жест виходу священика до вівтаря, після колінопреклоніння. Він означає шанування, благоговіння перед вівтарем, а також вітання. Цілування приписано на початку і в кінці Служби Божої.

Цей жест стосовно вівтаря, місця Євхаристійної трапези, нагадує про цілування сімейного столу, прийняте в деяких культурах на знак вдячності Богу за їжу.

Вдруге відбулося засідання комісії у справах освіти і виховання Івано-Франківської архієпархії.

Зібралися отці, відповідальні за освіту та виховання у деканатах. Серед запрошених були с. Христофора Буштин СНДМ, голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, о. Андрій Цікало ЧНІ, ігумен монастиря оо. Редемптористів м. Івано-Франківська.

Священики поділилися своїм баченням співпраці Церкви та освіти і проблемами, з якими вони зустрічаються на парафіях. Серед різних пропозицій домінувало лише одне: «Священику треба мати непереборне бажання йти до школи і багато шкіл є відкритими для цього. І якою б не була кількість учнів у школі (9 чи 100), священик прийде, передасть слово Боже, навчить дітей правд християнської віри”.

Настав час реформ не тільки у державі, а й в медицині також. І починати треба із зміни символів. На жаль, і досі нашу медицину символізує чаша, оповита змією, котра тримає голову над нею. Цей язичницький знак зовсім не відповідає покликанню і місцю лікарської професії та суперечить християнству.

Після гріхопадіння людина втратила розум, замість панування вона потрапила в неволю. Людина підняла тварину вище себе, назвала її своїм богом і паном та почала їй поклонятися, хоча Бог поставив її так високо над усім створінням і обдарував безсмертям. У Книзі Буття читаємо: «Тож сказав Бог: Сотворімо людину на наш образ і нашу подобу, і нехай вона панує над рибою морською, над птаством небесним, над скотиною, над усіма дикими звірями й над усіма плазунами, що повзають на землі. І створив Бог людину на свій образ: На Божий образ створив її, чоловіком і жінкою створив їх» (Буття 1, 26-27).

Над людиною не може панувати жодна істота, над нею має бути тільки Живий Бог, її Творець і Спаситель. Вона нікому іншому не може поклонятись, тільки правдивому Богу. Така її постава принесе їй визволення від будь-якої хвороби і смерті.

Травень  — місяць Марії, до того ж він позначений у нашому календарі таким гарним святом, як День Матері. Саме з цієї нагоди книгарня „Нової Зорі” має чудові християнські книжечки (із 20-відсотковою знижкою), які будуть корисними на шляху Вашого духовного зростання. Ціна запропонованого набору книг  з урахуванням знижки становить 65 грн. (роздрібна ціна – 83 грн.)

Миряна Станіслава Василі-Цуккаріні. Заклик Матері Божої з Меджугор’я.  – Ф. А-5. – 256 с.

У книзі оповідається про історію маленького села Меджугор’є, що в Боснії і Герцеговині, чудесну появу тут Матері Божої в червні 1981 р. та численні чуда і події, які сталися за Її посередництвом впродовж 30-ти років. З моменту першої публікації десять років тому книга витримала кільканадцять видань 22 мовами світу. Тепер вона доступна і для українського читача.