7 9 5 6 6 10 10 8 9 4 4 english 11 10 9 9 6 millennium english 10 2008 7 10 7 8 6

Книги — морська глибина.
Хто в них пірнув аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
                              Іван Франко.

Пошук

Черпніть з джерела духовності!

пл. Міцкевича, 5 м. Івано-Франківськ

Число 10 (918) від 1 березня 2012

Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюбленні брати і сестри у Христі!


В ці дні ми стоїмо на порозі Великого посту – періоду, який відзначається особливими богослужіннями, що відбуваються тільки в цей час літургійного року. Весь дух великопосних богослужінь має за мету привести нас до щирого покаяння, змінити наше попереднє життя та наблизити до Бога, від якого ми віддалилися через наші немочі та гріхи.

І прости нам провини наші…

Одного разу підійшов до пароха тридцятилітній чоловік, будучи напідпитку, він просив його:

– Я хочу поставити свічку у вашій церкві.

В якому наміренні? – запитав отець.

– Моя колишня дружина таке мені витворяє, увесь світ перекреслила. Мені сказали, щоб я поставив свічки у дев’ятьох церквах, нехай з нею станеться щось страшне…і так скапає, як…

В середині лютого численна спільнота греко-католицького світу відзначила 120-річчя великого страдника, гонимого зі віру Христову Блаженнішого Йосипа Сліпого.

У всіх осередках католицького світу відбулися святочні академії, спогади про страдницький шлях і заслуги цієї Великої людини – патріота України. На його честь лунали безліч молитов, пісень, акафістів.

На свято Стрітення Господнього члени гуртка милосердя «Веселка» разом зі своїми добрими і щирими наставниками відвідали своїх друзів Снятинського інтернату.

 Свято розпочалося молитвою, яку провів о. Богдан Сілецький, якого діти люблять і кожного разу чекають. Після посвяти стрітенської свічки і пояснення значення цього свята о. Богдан покропив усіх свяченою водою. А тоді розпочався святковий концерт. Члени гуртка співали, танцювали, розказували гуморески, брали участь у цікавих конкурсах. Радості дітей не було меж! А нам було приємно, що змогли хоча б на мить подарувати дітям свято.

Двадцять третього лютого 2012 року минуло 65 років від дня загибелі безстрашного командира – сотенного сотні «Сіроманці» Степана Коваля (псевдо Косач). 

Народився в бідній сім’ї у с. Молодинче, мав ще двох братів: Миколу, який загинув в лавах УПА, та Івана. Уже з дитинства любив вивчати історію рідного краю, був здібним хлопцем, працював над собою. У 1934 році стає членом ОУН, бере участь у різних просвітницьких гуртках, а також у цьому році одружується з Анною Олійник (Бог обдарував її надзвичайною дівочою красою). За патріотичні переконання його переслідує польська поліція. У 1936 році його забирають до польського війська, де проявляються його військові здібності, закінчує старшинський вишкіл, що в майбутньому йому дуже пригодився. У 1938 р. повертається з війська додому.

 В Берлогівській ЗОШ І-ІІ ст. розпочато проект цієї тематики.

 Після величного свята Стрітення Господнього в Берлогівській ЗОШ І-ІІ ст. розпочав свою роботу проект на тему "Пізнати глибоко науку Христа". Він  матиме 4 етапи: "Відкритий урок "Притча про заблукану вівцю"; "Відкриття скриньки Доброго Самарянина перед Воскресінням Господнім" та відвідання з дарунками дітей з обмеженими фізичними можливостями; "Паломництво по культових спорудах Берлог з метою ознайомлення учнів з будовою церков, каплички та образами" (наприкінці навчального року); "Квіти і рослини в житті Святої Родини", де будуть озвучені поетично і музично всі квіти,  рослини і Терновий Вінок, в якому ішов Спаситель на Голгофу (з нагоди святкування храмового свята Різдва Діви Марії в місцевій парафії).

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови, 21 лютого, в обласному об'єднані ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка провели творчу зустріч елітної молоді краю.

Ідею зробити такий святковий вечір подала п. Марія Солодчук, вона також була автором, режисером і ведучою цього заходу.

23 лютого 2012 р. в Євпаторії греко-католицький священик благословив українських козаків на служіння Батьківщині.

Уже кілька років поспіль Євпаторійським козацтвом духовно опікується військовий капелан, настоятель парафії Покрову Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви в Євпаторії (АР Крим) о. Богдан Костецький.

Спільнота Рух Назаретських Родин із Калуша взяла участь у всеукраїнських реколекціях. 

Своєю неповторною, мальовничою, засніженою природою прикарпатського краю зустрічав Гошів спільноту Рух Назаретських Родин (РНР) зі всієї України, що приїхали духовно поживитися на реколекції в реколекційний дім при монастирі Згромадження Сестер Пресвятої Родини. Для Бога зима не є на заваді, щоб обігріти наші спраглі серця Своїм теплом Божої любові та закликати ділитися цим теплом і любов’ю з ближнім, хто ще не відчув цього. Про це і наголошувала тема наших реколекцій – "До нової євангелізації", яку приготував  о. Михайло Будник – духівник спільноти РНР Київської Архієпархії та парох с. Голдашівка Вінницької області. Брав участь у реколекціях також і декан Вінницький о. Микола Дуркалець.

На запрошення братів-семінаристів молодь спільноти «Еммануїл», що діє при монастирі Христа Царя оо. Василіян, завітала до військової частини 1241 внутрішніх військ МВС України, що в м. Івано-Франківську з виставою «А ти впевнений?».

Я щиро радію, коли читаю подячні слова від людей, які отримали ласки за вислухані молитви. Я також хочу висловити подяку Всемилостивому Богу, Ісусу Христу, Матінці Божій, св. Ап. Юді-Тадею, душам у чистилищі, Ангелам-хоронителям і всім святим за вислухані молитви, яких і не перерахувати. Дякую за чоловіка, дітей, батьків, за всю родину.

Час з 5 по 19 лютого був благодатним і радісним для сіл Виспа, Підбір'я і Фрага, де парохом є о. Богдан Рудницький, бо їх відвідала Чудотворна Галицька ікона з Крилоса, яка зараз гостює у Черченському деканаті.

На кожній парафії Богородиця перебувала сім днів. Цей рік є роком Святих Тайн і саме про Тайни були науки перед іконою, щодня роздумували над одною із них: Хрещення, Миропомазання, Свята Сповідь, Свята Євхаристія, Подружжя… Отець Богдан благословляв людей святим єлеєм, творив оливопомазання для всіх хворих і немічних, щодня відправляв Святу Літургію, Молебні до Богородиці. В ці дні багато людей приступало до Тайн Покаяння і Євхаристії.